Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

12:30 - 13:00

Registrace účastníků

13:00 - 13:10

Zahájení setkání, úvodní slovo moderátora

Petr Krčmář Petr Krčmář

Šéfredaktor serveru Root.cz

Internet Info

Petr Krčmář

Petr Krčmář působí jako šéfredaktor serveru Root.cz. Vystudoval elektroniku se zaměřením na počítačové systémy. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá téměř dvacet let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Propaguje nasazení otevřeného software a svobodný přístup k informacím. Je aktivním členem sdružení vpsFree.cz, ve kterém členové spravují vlastní VPS infrastrukturu.

13:10 - 13:30

Úvod do kryptoměn

Bitcoin a jeho následovníci pomalu mění klasické paradigma týkající se peněz a finančního systému obecně. Pojďme si společně odpovědět na pár otázek, jako např. jedná se o zbraň na zničení centrálního bankovnictví a klasických peněz s cílem znemožnit výběr daní a sledování finančních transakcí nebo spíše o monetární nástroj s cílem osvobodit většinovou populaci od vlády chamtivých lidí, kteří jsou strůjci opakovaných světových finančních krizí.

Hynek Horák Hynek Horák

Vrchní žvanil

Trh Nápadů

Hynek Horák

Hynek Horák (CrownCoin.com) má zkušenosti z online i offline businessem, vlastní měna je jeho “dětským snem”. Proč můžou banky tisknout peníze a my nemůžeme? Donedávna to byla neřešitelná otázka, dnes je tomu trochu jinak…. Z kryptoměn investoval zatím převážně do Bitcoinu a Ripplu. Je pravidelným přispěvatelem článků o kryptoměnách a za velkou zábavu považuje prodírat se nekonečností bitcointalku (největší forum na kryptoměny) a dalších "kryptofór".

13:35 - 13:55

Bitcoin a odvozené alternativní elektronické měny

Bitcoin od roku 2009 zaplňuje titulní stránky předních světových a našich médií, ale není však jedinou elektronickou měnou o kterou se začíná zajímat stále více lidí. Představíme si některé další kryptoměny, které vznikly a snaží se získat podíl v tomto rychle se rozvíjejícím odvětví.

Kamil Brejcha Kamil Brejcha

Zakladatel a jednatel

World Clever Services

Kamil Brejcha

Kamil Brejcha je zakladatel online pracovního tržiště NejPomocníci, které jako první P2P tržiště na světě integrovalo platbu Bitcoinem. Specializuje se na informační technologie, telekomunikace, nové trendy, jako sdílená ekonomika a decentralizované aplikace. S Bitcoinem přišel poprvé do styku při pobytu ve Velké Británii v roce 2010, díky nelegálnímu tržišti SilkRoad a zvědavosti, jak vlastně Bitcoinové platby fungují. Vystudoval BBA na Czech Management Institutu a Online Technology Entreprenurship kurz na Standforské Univerzitě.

14:00 - 14:20

Právní povaha virtuálních peněz

Jsou bitcoiny a jiné virtuální peníze elektronickou měnou, komoditou nebo něčím úplně jiným? Vysvětlíme si, jak jsou virtuální peníze regulovány v různých zemích na světě a v ČR, zda jsou předmětem zdanění a jak s nimi lze z právního hlediska nakládat.

Pavel Hejl Pavel Hejl

Advokát

Bird & Bird, s.r.o. advokátní kancelář

Pavel Hejl

Pavel Hejl je právník advokátní kanceláře Bird & Bird, s.r.o. Specializuje se na oblast duševního vlastnictví, informačních technologií a telekomunikací. Rovněž má zkušenosti z oblasti insolvenčního práva a ochrany hospodářské soutěže. Do Bird & Bird přišel z firmy Weinhold Legal. Vedle právní praxe působil pět let jako vývojář IT systémů, mj. se podílel na informačním systému Nejvyššího soudu. Je absolventem Právnické fakulty UK a Fakulty informatiky a statistiky VŠE.

14:25 - 14:35

Bitstock – revoluční řešení bitcoinové burzy

Nalezli jsme řešení bezpečné burzy pro bitcoiny. Řešení je mimořádné tím, že burza nemá k dispozici bitcoiny zákazníků a tedy je nemůže nikdo odcizit. Burza má k dispozici pouze peníze zákazníků, které jsou však standardně chráněny v bankách a všechny pohyby jsou tedy dokladovatelné.

Igor Uherčík Igor Uherčík

Podnikatel

Bitstock.cz

Igor Uherčík

Ing. Igor Uherčík je zkušený podnikatel v internetových oborech. Je spolumajitelem bitcoin burzy Bitstock, dále je spolumajitelem významného internetového prodejce zájezdů Agentura Zájezdy.cz, a.s. a některých menších byznysů. Celé svoje podnikání věnuje hledání stále nových a nových výzev, což digitální měny aktuálně jsou. K bitcoinům se dostal postupně z drobného zájmu, přes větší obchody na zahraničních burzách až po vytváření infrastruktury pro tento byznys v Česku.

14:40 - 15:10

Coffee break

15:10 - 15:30

Bezpečnost, ochrana uživatelů, vykrádání peněženek

Bitcoin využívá nejsilnější kryptografické nástroje současnosti. Ačkoliv jsou ve hře miliardy dolarů, žádnému hackerovi se jej doposud nepodařilo prolomit. Slabým článkem je ovšem nedostatečné zabezpečení našich počítačů a lidský faktor. Jednou z podmínek pro úspěch Bitcoinu je vytvoření takových nástrojů, které budou přístupné běžnému uživateli a nedovolí mu dělat chyby.

Marek Palatinus Marek Palatinus

Architekt

SatoshiLabs

Marek Palatinus

Marek, also known as slush, is the inventor of the bitcoin mining pool concept and operator of the Slush’s mining pool, designer of the lightweight Stratum protocol and the core programmer of TREZOR. With nearly 15 years experience in IT, Marek has co-developed several successful internet startups and worked as an enterprise architect for one of the largest banks in Central Europe. Since his introduction to Bitcoin in 2010, he has dedicated his entire time to developing useful services and tools that can make bitcoin widely adopted.

15:35 - 15:55

Těžba Bitcoinů i jiných kryptoměn včera a dnes

Doby, kdy se daly vytěžit stovky Bitcoinů na notebooku, jsou již dávno pryč. Jak je možné, že výkon Bitcoinové sítě roste již dva roky exponenciálně? Podíváme se na technologii těžby na grafických kartách a specializovaných zařízeních a na alternativní kryptoměny, které se snaží rozdělit těžené mince mezi jednotlivé těžaře rovnoměrněji.

Jan Hrach Jan Hrach

Student

Univerzita Karlova 3. lékařská fakulta

Jan Hrach

Jan Hrach je studentem MFF UK. Zabývá se vývojem hardwaru a počítačovou bezpečností, ke které samozřejmě patří i decentralizované měnové systémy. Je autorem několika popularizačních článků o Bitcoinu i odvozených měnách. Ve svém volném čase působí v pražském hackerspace brmlab, kde se věnuje projektům od stavby rentgenu přes 3D tisk po digitální zpracování rádiových signálů.

16:00 - 16:20

Payment procesing virtuálnich měn

Otevřte obchod celému světu! Vaše služby jsou dnes díky internetu dostupné po celém světě. DHL, UPS a další dovezou zboží kamkoliv si budete přát. Můžete však zákazníkům nabídnout platební metodu, která bude dostupná odkudkoliv na světě? Bude levnější, rychlejší a bezpečnější než cokoliv předtím? Vítejte ve světě nových platebních možností.

Daniel Houška Daniel Houška

Co-founder

Bitcoinpay.com

Daniel Houška

Daniel Houška je zakladatel a investor brněnského startupu Bitcoinpay. Od roku 2010 je spolumajitelem společnosti poskytující platební služby. S Bitcoiny přišel poprvé do styku v roce 2010. Specializuje se na oblast informačních technologií, legislativy a platebních služeb. Je absolventem fakulty informatiky a statistiky VŠE. Ve volném čase rád cestuje, jezdí na lyžích, snowboardu a vyhledává aktivní sporty.

16:30

Předpokládaný konec setkání