Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

18:00 - 18:10

Zahájení setkání

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

18:15 - 18:30

Kreativita a business, jde to vůbec dohromady?

Aktuální trendy a výsledky výzkumu. Konkrétní příklady uplatnění v praxi.

Michal Andera Michal Andera

Zakladatel

vysvetli.cz

Michal Andera

Michal Andera vizualizuje strategie a školí techniky kreativní spolupráce v projektu clarity-lab. Věří, že porozumění je klíčem k úspěšnému rozvoji firem. Na VŠE v Praze se věnuje výzkumu psychologie podnikání. Michal je autorem českého videoblogu o podnikání byznyspark.cz. Více o něm najdete na www.michalandera.com

18:35 - 18:45

Tvořivost - vůle - umění. Vůle tvořit - umění vytvořit (Bariéry tvořivosti a jak je překonávat)

Příspěvek je určem všem, kteří se ocitají v okovech vlastního perfekcionismu. Dozvíte se více o odvrácené straně perfekcionismu a co můžete dělat pro rozvinutí vlastní kreativity. Budeme mluvit také o tom, jaký poměr vůle a kreativity je potřeba proto, aby něco nového vzniklo.

Martin Sedláček Martin Sedláček

Kouč / lektor / psychoterapeut

Martin Sedláček

Vystudoval psychologii na FFUK a Dramatickou výchovu na DAMU. Pracoval jako manželský poradce, lektor manažerských kurzů, dramaterapeut. V roce 2008 spoluzaložil společnost IMPROPACT, která se věnuje uplatnění technik divadelní práce na poli korporátního vzdělávání a rozvoje. V současné době se věnuje školení v rámci společnosti IMPROPACT, koučování manažerů a lidí obchodujících na burze a individuální psychoterapii.

18:50 - 19:00

Koučink a kreativita (Koučink jako nástroj k hledání kreativních řešení)

Příspěvek nabídne podnikatelům, manažerům i zaměstnancům pohled na koučink jako praktický nástroj rozvoje vlastní kreativity i související tipy pro každodenní praxi.

Jana Bohutínská

Koučka_na volné noze

19:05 - 19:15

Umělecké intervence ve firmách

Jak pracuje umělec s Vašimi zaměstnanci? Benefity uměleckých intervencí ve firmách. Zahraniční vzor a česká zkušenost.

Monika Bechná Monika Bechná

Programová manažerka

Plzeň 2015

Monika Bechná

Monika Bechná pracuje ve společnosti Plzeň 2015, o.p.s., jejímž cílem je připravit program na rok 2015, kdy se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury. Má na starost některé projekty v programové sekci a připravuje spuštění regionální marketingové sítě. V rámci podpory kreativity v podnikání se věnuje také projektu KREKR (KREativitou K Rozvoji), jehož cílem je intenzivním způsobem propojit svět byznysu a umění. Tzv. umělecké intervence probíhají přímo ve firmách a institucích, kam umělec jeden den v týdnu po určitou stanovenou dobu dochází a pracuje se zaměstnanci. Ověřené zlepšení nastává v oblasti komunikace, celkové spokojenost zaměstnanců, hrdosti na práci, loajality k zaměstnavateli. Projekt probíhá v 17 zemích Evropy, českou verzi koučuje švédská společnost TILLT, která umělecké intervence provádí více než deset let. Aktuálně hledá firmy i umělce, kteří se chtějí do projektu zapojit.

19:20 - 19:30

Umělecká díla v pracovním prostředí (Jak umění ovlivňuje zaměstnance)

“Umění a láska působí jako slunce – probouzí energii.“ – Maxim Gorkij

Přednáška o přínosech a vlivu přítomnosti umění v našem pracovním prostředí. Umění má moc probouzet náš plný potenciál, citlivost, představivost, vnímavost i nadšení. Umění má moc dát pocit jistoty a vnitřního naplnění. Umění má sílu kultivovat lidskou osobnost.

Hana Felklová Hana Felklová

Zakladatelka, majitelka

Hana Felklová

Hana Felklová se profesně věnuje autorskému právu a přes deset let také projektovému financování. V minulosti se podílela na projektovém a produkčním vedení nejrůznějších ziskových i neziskových projektů, např. A2 kulturní čtrnáctideník, Oživte si barák. Svou lásku k jídlu realizuje při produkci časopisu The Snack a k přírodě se vrací při budování venkovského kulturního centra Statek Vrcholtovice. Stojí za projektem Art in sale, který podporuje prodej uměleckých děl současných českých umělců v Čechách i v zahraničí.

19:35 - 19:45

Crossinovace (Kam až sahají inovace)

Kam až sahají inovace? Přínosy spolupráce mezi zdánlivě odlišnými odvětvími. Pro ředitele firem a manažery hledající nové cesty pro rozvoj firmy a inovaci produktů a procesů.

Michaela Mixová Michaela Mixová

Manažerka pro kreativní průmysly

Plzeň 2015

Michaela Mixová

Michaela Mixová vystudovala kulturní politiku a management na University of Arts v Bělehradě a Lumiere University Lyon. Svou zálibu v propojování zdánlivě nepropojitelného - kultury, umění a podnikání - nyní uplatňuje ve společnosti Plzeň 2015, kde pod hlavičkou projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 připravuje založení prvního kreativního inkubátoru v České republice. Jedním z důležitých poslání inkubátoru je také propojovat kreativce, jako jsou architekti nebo designéři, s lidmi a firmami z jiných odvětví.

20:00 - 21:00

Závěrečný networking

21:00

Konec setkání