Moderátor
Jan se zaměřuje na produktový marketing a moderování akcí. V současnosti pracuje jako senior product marketing manager ve společnosti Gen Digital, kde spravuje portfolio produktů SMB a PC utilit pro značky jako Avast, AVG, Norton a Avira. Od roku 2016 také moderuje a přednáší na ICT konferencích. Před nástupem do Genu pracoval jako PMM ve společnostech Safetica (řešení pro ochranu před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami), Sense4code (software house) a VPGC (ICT distributor). Do IT marketingu se vrátil po osmi letech, kdy pracoval v nejstarším ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) jako šéfredaktor magazínu ChannelWorld.
Začátek nového tisíciletí přinesl zrod cloudových služeb. Rok 2020 je prvním kdy celosvětová útrata zákazníků za cloudové služby překročila tu za tradiční datová centra, což jasně potvrzuje, že cloud není jen „Buzzword“. Zvládnutí cloudových řešení se stane faktorem nutným nejen pro zvýšení ale samotné udržení konkurenceschopnosti společností. Ve střední Evropě jsme stále jen na začátku této cesty, ačkoliv zdá se pandemie Covid-19 byla budíčkem i pro nás. Podívejme se společně jako to s cloudovými službami v regionu vypadá, jaké jsou klíčové bariéry pro jejich využívání a co dělat pro jejich překonání.
Cloud, Infrastructure & Engineering Lead, ČR&SK
Accenture Central Europe B.V., organizační složka
Juraj Vaško se už více než 20 roků pohybuje v oblasti IT infrastruktury, vývoje a bezpečnosti s projekty realizovanými napříč všemi odvětvími lokálně, v Evropě i mimo ni. Získané spektrum technických, ale i kulturních zkušeností využívá v komplexních transformačních projektech s cílem pomoct zákazníkům realizovat hodnoty v souvislosti s nasazením nových technologií. Aktuálně je ve společnosti Accenture zodpovědný za služby poradenství, transformace a provozu v oblasti cloudu, infrastruktury a inženýringu pro zákazníky v regionu střední Evropy a soustředí se se svým týmem primárně na podporu zákazníků při nasazování a optimalizaci využívání cloudových řešení v rámci regionu.
Provozujete větší množství Kubernetes clusterů a řešíte, jak jednoduše tyto clustery spravovat? Řídit centrálně přístupová práva, aktualizace, nasazování aplikací atd. V prezentaci Vám představíme řešení Rancher od společnosti SUSE. Rancher je jedničkou v oblasti open source řešení pro správu Kubernetes clusterů napříč datovými centry i cloudy. Rancher je jediné řešení, které Vám umožňuje spravovat libovolnou CNCF certifikovanou Kubernetes distribuci jak on premise, tak i v rámci public cloud (AWS, Azure atd.). Součástí přednášky bude i několik demo ukázek využití řešení v praxi.
Pre-Sales Manager, region Central Europe
Martin Zikmund vystudoval Vysokou školu Ekonomickou v Praze obor Informační systémy a technologie. Již během studia pracoval v presales oddělení ve společnosti IBM (softwarové divizi). Po krátké roční zkušenosti na straně zákazníka se vrátil zpět na stranu dodavatelů, kde nejprve působil téměř 5 let ve společnosti SAP. Zde měl na starosti rozvoj tehdy nové oblasti řešení pro mobilní přístup k SAP aplikacím, následně pak utilitní zákazníky a platformu SAP HANA a S/4HANA. Nyní již více jak 6 let působí ve společnosti SUSE, kde má na starosti presales oddělení v rámci regionu střední Evropy. Martin se zajímá o kritickou infrastrukturu a zároveň i o nové trendy v podobě kontejnerizace aplikací a platforem pro jejich provoz.
Jak jsou vaše data chráněna v Cloudu a proč by vás to mělo zajímat? Co je to model sdílené odpovědnosti a jak souvisí se zálohováním?
Oplatí se zálohovat do Cloudu? Jaká jsou rizika Backup as a Service služeb? Jaký je rodíl mezi vysokou dostupností, retencí a zálohou?
Kdo je odpovědný za data provozovaná v SaaS službách? Na tyto a mnohé další nejasnosti týkající se ochrany dat v návaznosti na využívání cloudových služeb se budeme snažit najít odpovědi v tomto vstupu.
Senior Systems Engineer
Boris Mittelmann pracuje více než 20 let v IT. Zaměřuje se primárně na optimalizaci datových center, vysokou dostupnost, BC/DR, zálohování a ochranu dat.
Ptáte se, jestli je veřejný cloud bezpečný nebo spíš představuje bezpečnostní riziko? Řekneme si, jak k bezpečnosti přistupuje Amazon Web Services. Projdeme si základní koncepty bezpečnosti, dále se podíváme na certifikace a nakonec se zaměříme na granulární bezpečnost, jíž lze dosáhnout pouze v cloudu (AWS IAM Policy, AWS IAM Role, AWS IAM User aj.). Na závěr si představíme case studies stávajících klientů a příklady, jak můžete granulární bezpečnost začlenit do svého Dev(Sec)Ops procesu.
Solutions Architect
Miro Mašat už 4 roky pomáhá AWS zákazníkům v enterprise segmentu porozumět cloudu, migrovat existující aplikace, či navrhovat cloud native systémy. Soustřeďuje se hlavně na datovou analytiku, ML a IaaC. Miro se rád ve volném čase věnuje turistice, cestování a vyrábění IoT zařízení a aplikací.
Vaše dokumenty a procesy bezpečně dostupné odkudkoliv? Představení cloudové aplikace Sofa umožňující jednoduchý přechod od papíru k práci s dokumenty v digitální podobě. Elektronické podpisy se schvalovacím workflow a dokumentovým trezorem. Ve firmě, na úřadě nebo na home office. Jednoduše. Digitálně.
Business Development Manager
Více jak 12 let ve společnosti Software602 na mnoha pozicích, pomáhající uživatelům jednoduše pracovat s elektronickými dokumenty, pomocí nástrojů pro jejich oběh, podepisování a archivaci.
Jaké jsou současné trendy cloudu? Kam se za poslední dekádu posunul jeho vývoj? Kde všude se s cloudem setkáváme v běžném i pracovním život. A je budoucnost skutečně cloudová nebo multicloudová?
CEO a zakladatel
Vladimír Kvaš, CEO a spoluzakladatel Geetoo (dříve G2 server) se v oblasti informačních technologií pohybuje více než 18 let. V roce 2004 začal se společníkem Michalem Hamplem provozovat malou moravskou IT firmu. Její náplní bylo poskytování webhostingových služeb. Postupem času se firma přestěhovala do Prahy a zaměřila se na poskytování cloudových služeb. Díky inovativnímu přístupu obou majitelů dosáhlo Geetoo řady prestižních certifikací a ocenění od světových vendorů jako je VMware, HPE nebo Veeam. Geetoo je jako jediná firma v ČR držitelem prestižního ocenění od americké softwarové korporace VMware v oblasti moderního vývoje aplikací – Modern Application award 2020. Geetoo se v současné době zabývá poskytováním nejen Infrastructure as a Service (IaaS), ale i Platform as a Service (PaaS) a hybridními řešeními, kde je leaderem českého trhu.
Bezpečí, výkonnost, efektivita. Priority, se kterými se zrodila služba Hybrid Share od společnosti Synology, která v sobě spojuje výhody lokálního a cloudového úložiště – rychlosti lokálního zařízení Synology NAS a škálovatelnosti služby Synology C2 Storage. A to při zachování výlučného vlastnictví svých dat.
Díky funkci průběžného zálohování jsou data uživatelů nepřetržitě zálohována, čímž je minimalizováno riziko ztrát, a to navíc bez drahých licencí. Pomocí funkcí monitorování výkonu a automatizovaného výstražného systému hostovaných v Cloudu můžete spravovat zařízení Synology NAS odkudkoliv na světě. Objevte, jak vypadá naše řešení, která připraví vaši firmu na budoucnost.
Key Account Manager CZ/SK
Stanislav Mazouch je součástí týmu Synology dva roky. Jako Key Account Manager pro Česko a Slovensko poskytuje současným partnerům Synology maximální podporu pro další rozvoj jejich podnikání a úspěšně nachází efektivní řešení pro nové klienty. Jako aktivního sportovce Stanislava od dětství lákala dobrodružství a zdolávání výzev. Synology je pro něj tak tou správnou volbou, neboť dynamicky reaguje na technologické výzvy spojené s rostoucími požadavky firem na správu dat a neustále vyvíjí nová, vysoce kvalitní a efektivní řešení, která určují trendy ve spravování dat.
Nasazování technologií využívajících veřejný cloud s sebou přináší řadu výhod, ale také výzev, zejména v oblasti regulace ochrany osobních údajů a kyberbezpečnosti, přičemž přísnější požadavky jsou kladeny na uživatele z veřejného sektoru. Otázky spojené se zabezpečením dat a možnostmi přístupu státních orgánů třetích zemí jsou důvodem stále častějších úvah o vzniku státních nebo evropských cloudových struktur. V rámci přednášky se zaměříme na konkrétní dopady regulace cloudu na interní procesy společnosti, zejména z hlediska technologií poskytovaných poskytovateli usazenými v USA.
Partner
Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.
Ukážeme si, jak v Memsource provozujeme a vyvíjíme cloudovou službu. Co pro nás znamenal přesun z pronajatého hardwaru do public cloudu (AWS) a jaké typické problémy jsme řešili a řešíme. Dotkneme se jak organizace takové migrace, tak samotného technického řešení.
IT Infrastructure Manager
Martin je v Memsource zodpovědný za infrastrukturu a provoz. Před dvěma lety řídil migraci z pronajatého hardware do AWS a v současnosti organizuje přechod na Kubernetes a kontejnerizaci. Nejvíce zkušeností posbíral jako Platform Engineer v GoodData a DevOps Engineer v Memsource. Rád pracuje v příkazové řádce a Infrastructure as a Code nevnímá jen jako buzzword. Ve volném čase se rád toulá přírodou na kole, vaří a v poslední době se věnuje rodině.