Jan se zaměřuje na produktový marketing a moderování akcí. V současnosti pracuje jako senior product marketing manager ve společnosti Gen Digital, kde spravuje portfolio produktů SMB a PC utilit pro značky jako Avast, AVG, Norton a Avira. Od roku 2016 také moderuje a přednáší na ICT konferencích. Před nástupem do Genu pracoval jako PMM ve společnostech Safetica (řešení pro ochranu před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami), Sense4code (software house) a VPGC (ICT distributor). Do IT marketingu se vrátil po osmi letech, kdy pracoval v nejstarším ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) jako šéfredaktor magazínu ChannelWorld.
Ondra se zaměřuje hlavně na IT právo, duševní vlastnictví a e-commerce. Nejvíc tíhne k vývoji software, včetně videoher. Má zkušenosti prakticky se vším, co se software týká. Kromě samotného vývoje (waterfall i agilního) vám pomůže i s jeho licencováním nebo servisem.
Navíc se zajímá i o oblasti umělé inteligence, kybernetické bezpečnosti nebo digitalizace a rád sdílí novinky z oblasti technologií na svém LinkedIn. Poradí vám ale i pokud jste e-shop anebo když řešíte ochranné známky či průmyslové vzory.
Daniel Hejda je red teamer, výzkumník, sociální inženýr a bezpečnostní konzultant s více jak 15 lety praxe v oblasti IT technologií a 5 let v oblasti technologií OT. V rámci své činnosti se zabývá nejen audity, poradenstvím a testováním, ale také přednášením na předních českých konferencích. Mezi hlavní činnosti v oblasti bezpečnosti patří penetrační testování, sociální inženýrství, zpravodajská činnost a výzkum kybernetických útoků nejen státem sponzorovaných skupin (APT).
IT bezpečností se zabývám již 20 let. Za tu dobu jsem si ověřil, že odbornost a nepřetržitý dohled je ta jediná cesta, jak držet tempo s hackery a jejich moderními hrozbami. Byl jsem svědkem mnoha útoků, v nichž útočník pokaždé způsobil nevratné škody. Přitom nejde ani tak o to, zda oběť zaplatí požadované výkupné nebo ne. Klíčem k ochraně před útoky jsou správná preventivní opatření. Jakmile dochází k útoku, je již pozdě a také je to jasný důkaz toho, že opatření nebyla dostatečná, ať už na straně systému nebo lidské činnosti.
Petr vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. V oblasti kybernetické bezpečnosti se pohybuje již více než 9 let, a to jak v soukromém, tak veřejném sektoru. V současnosti zastává pozici vedoucího oddělení regulace dodavatelů informačních technologií na NÚKIB. Jeho tým se specializuje na bezpečnostní aspekty využívání cloud computingu orgány veřejné správy a rovněž se podílí na přípravě nového zákona o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcích právních předpisů se zaměřením na oblast digitální infrastruktury a služeb.
Michał má dlouholeté zkušenosti s prací s IT systémy založenými na různých technologiích od společností, jako jsou Cisco a Akamai. Jako inženýr/architekt řešení již řadu let pomáhá organizacím při digitální transformaci prostřednictvím konzultací a realizace projektů kybernetické bezpečnosti.
Autor pracoval od roku 1999 do roku 2020 ve společnosti AUTOCONT, jako ředitel divize Enterprise Business Applications, zaměřenou na velké zákazníky a řešení v oblasti DMS, CRM, integrace a portálů a podílel se na strategii společnosti.. Mezi lety 2008 a 2010 zastával pozici obchodního ředitele v ecommerce.cz a.s., rovněž v Brně, kde se soustředil na strategii společnosti a rozvoj produktů. V letech 2020-2023 působil jako obchodní ředitel ve společnosti Cogniware kde řídil strategii a rozvoj společnosti v oblastech obchodu, marketingu a PR. Od roku 2023 působí ve společnosti Datera, kde má na starosti oblast využití AI, především pro LEA (organizace vymáhající právo). Walter Pavliš vystudoval geochemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, studoval obchodní právo (LLM) na Masarykově univerzitě v Brně a aktuálně studuje obor bezpečnostní management - kriminalistika na Ambis vysoké škole a.s.
Václav Petrželka je odborníkem v oblasti kybernetické bezpečnosti se zaměřením na ochranu digitálních systémů a zabezpečení dat. S bohatými zkušenostmi z oboru se podílí na vývoji bezpečnostních strategií a školení týmů k efektivnímu řešení kybernetických hrozeb. Na konferenci Cyber Security 2024 se podělí o nejnovější trendy a inovace v oblasti zabezpečení zejména koncových bodů.
Bezpečnostní konzultant ve společnosti DATERA. Mám mnohaleté zkušenosti v oblasti IT od správy přes analýzu a návrh sítí, jejich pravidelnou údržbu a řízení migrací systémů. V posledních letech se zabývám zejména na oblast kyberbezpečnosti. Ve společnosti DATERA se zaměřuji na bezpečnostní řešení pro detekci a prevenci útoků SIEM/SOAR, EDR/XDR a řešení pro řízení privilegovaných účtů PAM
Pavel Škorpil je bezpečnostním specialistou v IS4 security. Pavel má mnoholeté zkušenosti v oblasti IT, kde se věnoval především správě a projektování sítí, ale také řízení týmu v pozici vedoucího systémového inženýra. Po několika letech praxe v oblasti sítí se rozhodl zaměřit na bezpečnost IT a posunout svou kariéru tímto směrem. Nyní pracuje jako bezpečnostní specialista v oblasti sítí, kde se zabývá zejména ochranou sítí před vnějšími hrozbami, detekcí a prevencí útoků, monitorováním sítí a správou bezpečnostních incidentů.
Martin Švéda nastoupil po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity na Národní bezpečnostní úřad, do jeho tehdejšího Národního centra kybernetické bezpečnosti. Byl tak součástí vzniku Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde působí jako právník zaměřující se na národní regulaci kybernetické bezpečnosti a od roku 2021 vede oddělení regulace soukromého sektoru. Zaměřuje se především na problematiku výkladu zákona o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcích právních předpisů, a podílí se na návrzích jejich změn – aktuálně také koordinuje přípravné práce na vzniku nového českého zákona o kybernetické bezpečnosti, zejména v souvislosti s přijetím směrnice NIS2. Vedle toho vyučuje právo kybernetické bezpečnosti na vysokých školách a provádí lektorskou činnost.
Helena Ulrychová má v Digitální a informační agentuře na starosti agendu eGovernment cloudu. Mimo jiné vede spolu s kolegy správní řízení k žádostem o zápis do katalogu cloud computingu ze strany poskytovatelů a zajišťuje další oblasti spojené s cloud computingem, včetně koordinace jeho využívání orgány veřejné správy.
Dominik působí jako vedoucí advokát v AK Pierstone, kde se specializuje na právo ochrany soukromí a osobních údajů, práva ICT, IP, telekomunikací a kybernetické bezpečnosti. Pravidelně publikuje a přednáší na odborná témata související s ochranou soukromí, technologiemi, digitalizací a umělou inteligencí. Je spoluautorem několika odborných publikací, včetně nově vydávané knihy Kybernetický bezpečnostní incident 3D: IT, právo a compliance (Wolters Kluwer, 2022)