Co Češi říkají na technologické novinky? Chytré hodinky, fitness náramky, Google Glass, beacons? Přijdou jim zajímavé? Uvažovali by o jejich koupi nebo používání? Kdy si myslí, že se tyto technologie prosadí? Jak jsme na tom ve srovnání s ostatními státy? Čím je ovlivněna adopce nových technologií?
Head of Digital
Tomáš vede v Nielsen Admosphere digitální výzkum a pomáhá značkám v digitálním světě. Zkušenosti sbíral v technologických firmách a později přišel do TNS (WPP), kde sedm let spoluvytvářel první digitální studie v ČR – Češi v síti, Connected Life a celou řadu inovativních digitálních řešení. Dlouhodobě se věnuje sledování nových trendů, technologiím, reklamě, médiím, startupům a politickému marketingu. Miluje svůj iPhone, Playstation a curry. Stojí za konferencí #FashionTechcz. Na Twitteru a všech ostatních sítích ho najdete jako @gizmax.
Každý den používáme služby založené na strojovém učení, aniž by to většina z nás věděla. Povím vám o deep learningu, tedy moderních, hlubokých neuronových sítích - k čemu se dají použít a proč jsou tak dobré.
Zakladatel
Michal Illich vyvíjel webové vyhledávače od roku 1999. Roku 2002 založil Jyxo, s.r.o., které dodávalo fulltextové vyhledávání pro Atlas, Seznam, Zoznam.sk, Azet.sk, Tango.hu, Vodafone a další. Jyxo také vyvinulo Blog.cz, který se stal pátým nejnavštěvovanějším českým serverem, a reklamní systém, který po 3 a půl roku poháněl Sklik na Seznam.cz. V květnu 2008 firmu Jyxo koupil CET 21 a Michal tam dva roky pracoval jako šéf internetového vývoje. Od června 2010 pracuje na mezinárodních projektech, zejména univerzální čtečce FlowReader.com, testovací službě Testomato.com a komunitním webu Devel.cz
Co se skrývá za zkratkou DLP, proč je důležité aktivně hlídat firemní data a informace, jak jsme na tom ve světě, kde NSA šmíruje každé naše elektronické kýchnutí. A samozřejmě, jak může brněnský startup mít celosvětové ambice.
CEO
Jakub Mahdal vystudoval obor informačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně. Během svých studentských let založil společnost Safetica Technologies, kde je v současnosti většinový majitel a výkonný ředitel. Safetica Technologies je průkopníkem na trhu vnitřní firemní bezpečnosti – ochrany proti selhání vlastních zaměstnanců a v současné době své produkty exportuje do více než 50 zemí na pěti kontinentech. Čerstvě byla zařazena do stovky nejlepších technologických firem Evropy.
Internet už dávno není „to na stole“ a dokonce ani „to v kapse“, opravdu už je tady doba, kdy je internet všude kolem nás i na nás samotných. Co se událo v poslední době ve světě Internetu Věcí, jaké jsou trendy a co nás možná brzo čeká?
CEO
Petr Dvořák je CEO společnosti Lime HighTech Solutions a vedoucím inovačního inkubátoru mobilní divize společnosti Avast. Před nástupem do těchto pozic byl Petr partnerem a konzultantem mobilních technologií ve společnosti Inmite, která se zaměřovala na vývoj mobilních aplikací pro přední české banky, světové automobilky, telefonní operátory a mediální domy, a kterou společnost Avast v červenci 2014 koupila a přetvořila v divizi Avast Mobile. Před příchodem do Inmite pracoval Petr dva roky na produktu NetBeans ve společnosti Sun Microsystems. Petr vystudoval softwarové inženýrství na Karlově Univerzitě v Praze.
Jaké české projekty mají na to, aby se prosadily v oblastech, které hýbou globální internetovou scénou? Dušan Zábrodský, šéf pro Business development skupiny Rockaway, představí segmenty, které čekají na svůj internetový disrupt i česká želízka v ohni, které mají na to, se v nich prosadit.
Business Development
Roc Services, s.r.o.
Nový zákon už máme, co nás v roce 2015 čeká a nemine?
Advokát
Bird & Bird, s.r.o. advokátní kancelář
Pavel Hejl je právník advokátní kanceláře Bird & Bird, s.r.o. Specializuje se na oblast duševního vlastnictví, informačních technologií a telekomunikací. Rovněž má zkušenosti z oblasti insolvenčního práva a ochrany hospodářské soutěže. Do Bird & Bird přišel z firmy Weinhold Legal. Vedle právní praxe působil pět let jako vývojář IT systémů, mj. se podílel na informačním systému Nejvyššího soudu. Je absolventem Právnické fakulty UK a Fakulty informatiky a statistiky VŠE.
Vystoupení reflektuje hlavní tematické pilíře fóra, tedy moderní technologie, inovativní projekty, produktové novinky. Vystoupení otevírá otázku bezpečnosti přístupu do internetových aplikací a zároveň nabízí unikátní elegantní řešení mající potenciál stát se standardem budoucnosti.
Předseda představenstva
Miroslav Řihák získal inženýrský titul na Elektrotechnické fakultě Vysokého učení technického v Brně v oboru Technická kybernetika. Po studiích nastoupil na místo programátor/analytik do tehdejší České státní pojišťovny, poté spoluzaložil a pracoval ve společnosti NETic jako architekt oddělení počítačových sítí a později jako jeho vedoucí. V roce 1993 se jako jeden ze zakládajících společníků ujal vedení firmy BGS partners CS. V roce 1996 byla firma BGS partners CS přetransformována v akciovou společnost ANECT a Miroslav Řihák se stal jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. Firma se pod jeho vedením umístila v roce 2005 na 7. místě v anketě „Zaměstnavatel roku". Na začátku roku 2009 opustil Miroslav Řihák pozici generálního ředitele, nadále zastává pozici předsedy představenstva společnosti ANECT.
Miroslav je držitelem prestižních ocenění „Podnikatel roku 2004" a „Osobnost české informatiky a telekomunikací za rok 2005". Je aktivním sportovcem. Věnuje se různým zimním sportům, jízdě na kole, potápění nebo jachtingu.
Přednáška představí unikátní projekt bezpečnostního výzkumu - Turris (http://www.turris.cz), který zahrnuje krom softwarové části i vývoj hardware. V druhé části budou představeny další rozvojové plány do budoucna. Dojde k rozšíření projektu v rámci České republiky a pro další roky je plánováno pokračování, které bude více zaměřeno i pro zahraniční uživatele.
Výkonný ředitel
CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob
Ondřej Filip vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze – obor Informatika, a University of Pittsburgh - Joseph M. Katz Graduate School of Business (MBA). Během studia na Karlově univerzitě začal pracovat ve společnosti IPEX, kde později působil jako technický ředitel a člen představenstva. Od prosince 2004 je Ondřej výkonným ředitelem CZ.NIC. Dále působí v představenstvech sdružení NIX.CZ (Neutral Internet Exchange), Euro-IX (European Internet Exchange Association) a DNS OARC (The Domain Name System Operations Analysis and Research Center). Ondřej Filip je členem Multistakeholder Advisory Group, která je poradním orgánem generálního tajemníka OSN pro Internet Governance Forum, a zároveň je aktivní v radě ccNSO (Country Code Names Supporting Organisation) působící v rámci organizace ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Ve svém volném čase hraje rád basketbal, cestuje nebo programuje opensource software.
Evropská komise, Parlament a Rada se během podzimu dohadují o zřejmě největším zásahu do způsobu regulace telekomunikací v EU. Kromě harmonizace ochrany spotřebitele a řešení roamingu je součástí Nařízení o jednotném telekomunikačním trhu i velmi podrobně navržené a tvrdé „uzákonění“ principů síťové neutrality. Jeho možné dopady ale různé strany – operátoři, ochránci spotřebitelských práv i internetoví hráči – vykládají různě. Podle některých se operátorům zabrání v inovacích a nebude prakticky možné poskytovat v souladu s textem nařízení fungující služby; na druhou stranu operátoři nebudou mít šanci diskriminovat podle obsahu a vybírat si preferované partnery. Který pohled převládne? Jak bude vypadat finální kompromis?
Ondřej Malý vystudoval žurnalistiku a americká studia na Fakultě sociálních věd UK. V letech 2007 – 2012 působil jako redaktor v Lidových novinách a Hospodářských novinách. Od roku 2012 do roku 2017 byl členem Rady Českého telekomunikačního úřadu. V dubnu roku 2017 byl jmenován koordinátorem digitální agendy na Úřadu vlády ČR. V roce 2018 zastával pozici náměstka ministra průmyslu a obchodu. V současnosti je nezávislý konzultant.