Tato akce již proběhla. Další akce Czech Internet Forum 2024 se koná 5. 11. 2024.

Program

10:50 - 11:00

Češi a nové technologie

Co Češi říkají na technologické novinky? Chytré hodinky, fitness náramky, Google Glass, beacons? Přijdou jim zajímavé? Uvažovali by o jejich koupi nebo používání? Kdy si myslí, že se tyto technologie prosadí? Jak jsme na tom ve srovnání s ostatními státy? Čím je ovlivněna adopce nových technologií?

Tomáš Pflanzer Tomáš Pflanzer

Head of Digital

Nielsen Admosphere

Tomáš Pflanzer

Tomáš vede v Nielsen Admosphere digitální výzkum a pomáhá značkám v digitálním světě. Zkušenosti sbíral v technologických firmách a později přišel do TNS (WPP), kde sedm let spoluvytvářel první digitální studie v ČR – Češi v síti, Connected Life a celou řadu inovativních digitálních řešení. Dlouhodobě se věnuje sledování nových trendů, technologiím, reklamě, médiím, startupům a politickému marketingu. Miluje svůj iPhone, Playstation a curry. Stojí za konferencí #FashionTechcz. Na Twitteru a všech ostatních sítích ho najdete jako @gizmax.

11:05 - 11:25

Deep learning

Každý den používáme služby založené na strojovém učení, aniž by to většina z nás věděla. Povím vám o deep learningu, tedy moderních, hlubokých neuronových sítích - k čemu se dají použít a proč jsou tak dobré.

Michal Illich Michal Illich

Zakladatel

Wikidi.com

Michal Illich

Michal Illich vyvíjel webové vyhledávače od roku 1999. Roku 2002 založil Jyxo, s.r.o., které dodávalo fulltextové vyhledávání pro Atlas, Seznam, Zoznam.sk, Azet.sk, Tango.hu, Vodafone a další. Jyxo také vyvinulo Blog.cz, který se stal pátým nejnavštěvovanějším českým serverem, a reklamní systém, který po 3 a půl roku poháněl Sklik na Seznam.cz. V květnu 2008 firmu Jyxo koupil CET 21 a Michal tam dva roky pracoval jako šéf internetového vývoje. Od června 2010 pracuje na mezinárodních projektech, zejména univerzální čtečce FlowReader.com, testovací službě Testomato.com a komunitním webu Devel.cz

11:30 - 11:50

Na bezpečnost informací si vzpomeneme, až když už je pozdě

Co se skrývá za zkratkou DLP, proč je důležité aktivně hlídat firemní data a informace, jak jsme na tom ve světě, kde NSA šmíruje každé naše elektronické kýchnutí. A samozřejmě, jak může brněnský startup mít celosvětové ambice.

Jakub Mahdal Jakub Mahdal

CEO

Safetica Technologies

Jakub Mahdal

Jakub Mahdal vystudoval obor informačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně. Během svých studentských let založil společnost Safetica Technologies, kde je v současnosti většinový majitel a výkonný ředitel. Safetica Technologies je průkopníkem na trhu vnitřní firemní bezpečnosti – ochrany proti selhání vlastních zaměstnanců a v současné době své produkty exportuje do více než 50 zemí na pěti kontinentech. Čerstvě byla zařazena do stovky nejlepších technologických firem Evropy.

11:55 - 12:15

Internet věcí

Internet už dávno není „to na stole“ a dokonce ani „to v kapse“, opravdu už je tady doba, kdy je internet všude kolem nás i na nás samotných. Co se událo v poslední době ve světě Internetu Věcí, jaké jsou trendy a co nás možná brzo čeká?

Petr Dvořák Petr Dvořák

CEO

Lime - HighTech Solutions

Petr Dvořák

Petr Dvořák je CEO společnosti Lime HighTech Solutions a vedoucím inovačního inkubátoru mobilní divize společnosti Avast. Před nástupem do těchto pozic byl Petr partnerem a konzultantem mobilních technologií ve společnosti Inmite, která se zaměřovala na vývoj mobilních aplikací pro přední české banky, světové automobilky, telefonní operátory a mediální domy, a kterou společnost Avast v červenci 2014 koupila a přetvořila v divizi Avast Mobile. Před příchodem do Inmite pracoval Petr dva roky na produktu NetBeans ve společnosti Sun Microsystems. Petr vystudoval softwarové inženýrství na Karlově Univerzitě v Praze.

12:20 - 12:40

Máme na to?

Jaké české projekty mají na to, aby se prosadily v oblastech, které hýbou globální internetovou scénou? Dušan Zábrodský, šéf pro Business development skupiny Rockaway, představí segmenty, které čekají na svůj internetový disrupt i česká želízka v ohni, které mají na to, se v nich prosadit.

Dusan Zabrodský Dusan Zabrodský

Business Development

Roc Services, s.r.o.

12:45 - 13:05

Zákon o kybernetické bezpečnosti - na startovní čáře

Nový zákon už máme, co nás v roce 2015 čeká a nemine?

Pavel Hejl Pavel Hejl

Advokát

Bird & Bird, s.r.o. advokátní kancelář

Pavel Hejl

Pavel Hejl je právník advokátní kanceláře Bird & Bird, s.r.o. Specializuje se na oblast duševního vlastnictví, informačních technologií a telekomunikací. Rovněž má zkušenosti z oblasti insolvenčního práva a ochrany hospodářské soutěže. Do Bird & Bird přišel z firmy Weinhold Legal. Vedle právní praxe působil pět let jako vývojář IT systémů, mj. se podílel na informačním systému Nejvyššího soudu. Je absolventem Právnické fakulty UK a Fakulty informatiky a statistiky VŠE.

13:10 - 14:15

OBĚD

14:15 - 14:35

Snadná cesta k bezpečnějšímu internetu zítřka

Vystoupení reflektuje hlavní tematické pilíře fóra, tedy moderní technologie, inovativní projekty, produktové novinky. Vystoupení otevírá otázku bezpečnosti přístupu do internetových aplikací a zároveň nabízí unikátní elegantní řešení mající potenciál stát se standardem budoucnosti.

Miroslav Řihák Miroslav Řihák

Předseda představenstva

ANECT

Miroslav Řihák

Miroslav Řihák získal inženýrský titul na Elektrotechnické fakultě Vysokého učení technického v Brně v oboru Technická kybernetika. Po studiích nastoupil na místo programátor/analytik do tehdejší České státní pojišťovny, poté spoluzaložil a pracoval ve společnosti NETic jako architekt oddělení počítačových sítí a později jako jeho vedoucí. V roce 1993 se jako jeden ze zakládajících společníků ujal vedení firmy BGS partners CS. V roce 1996 byla firma BGS partners CS přetransformována v akciovou společnost ANECT a Miroslav Řihák se stal jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. Firma se pod jeho vedením umístila v roce 2005 na 7. místě v anketě „Zaměstnavatel roku". Na začátku roku 2009 opustil Miroslav Řihák pozici generálního ředitele, nadále zastává pozici předsedy představenstva společnosti ANECT.
Miroslav je držitelem prestižních ocenění „Podnikatel roku 2004" a „Osobnost české informatiky a telekomunikací za rok 2005". Je aktivním sportovcem. Věnuje se různým zimním sportům, jízdě na kole, potápění nebo jachtingu.

14:40 - 15:00

Představení projektu TURRIS

Přednáška představí unikátní projekt bezpečnostního výzkumu - Turris (http://www.turris.cz), který zahrnuje krom softwarové části i vývoj hardware. V druhé části budou představeny další rozvojové plány do budoucna. Dojde k rozšíření projektu v rámci České republiky a pro další roky je plánováno pokračování, které bude více zaměřeno i pro zahraniční uživatele.

Ondřej Filip Ondřej Filip

Výkonný ředitel

CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Ondřej Filip

Ondřej Filip vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze – obor Informatika, a University of Pittsburgh - Joseph M. Katz Graduate School of Business (MBA). Během studia na Karlově univerzitě začal pracovat ve společnosti IPEX, kde později působil jako technický ředitel a člen představenstva. Od prosince 2004 je Ondřej výkonným ředitelem CZ.NIC. Dále působí v představenstvech sdružení NIX.CZ (Neutral Internet Exchange), Euro-IX (European Internet Exchange Association) a DNS OARC (The Domain Name System Operations Analysis and Research Center). Ondřej Filip je členem Multistakeholder Advisory Group, která je poradním orgánem generálního tajemníka OSN pro Internet Governance Forum, a zároveň je aktivní v radě ccNSO (Country Code Names Supporting Organisation) působící v rámci organizace ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Ve svém volném čase hraje rád basketbal, cestuje nebo programuje opensource software.

15:05 - 15:25

Evropská regulace a síťová neutralita

Evropská komise, Parlament a Rada se během podzimu dohadují o zřejmě největším zásahu do způsobu regulace telekomunikací v EU. Kromě harmonizace ochrany spotřebitele a řešení roamingu je součástí Nařízení o jednotném telekomunikačním trhu i velmi podrobně navržené a tvrdé „uzákonění“ principů síťové neutrality. Jeho možné dopady ale různé strany – operátoři, ochránci spotřebitelských práv i internetoví hráči – vykládají různě. Podle některých se operátorům zabrání v inovacích a nebude prakticky možné poskytovat v souladu s textem nařízení fungující služby; na druhou stranu operátoři nebudou mít šanci diskriminovat podle obsahu a vybírat si preferované partnery. Který pohled převládne? Jak bude vypadat finální kompromis?

Ondřej Malý Ondřej Malý
Ondřej Malý

Ondřej Malý vystudoval žurnalistiku a americká studia na Fakultě sociálních věd UK. V letech 2007 – 2012 působil jako redaktor v Lidových novinách a Hospodářských novinách. Od roku 2012 do roku 2017 byl členem Rady Českého telekomunikačního úřadu. V dubnu roku 2017 byl jmenován koordinátorem digitální agendy na Úřadu vlády ČR. V roce 2018 zastával pozici náměstka ministra průmyslu a obchodu. V současnosti je nezávislý konzultant.