Tato akce již proběhla. Další akce Czech Internet Forum 2024 se koná 5. 11. 2024.

Program

9:15 - 9:25

10 detailů, kterými se odlišují dobré aplikace od špatných

Mobilní aplikace vyvíjí kdekdo, ale ty úspěšné poznáte podle detailů. Na co si dát pozor a co by v mobilní aplikaci nemělo chybět? To vše na deseti příkladech poodhalí Josef Gattermayer, technický ředitel společnosti Ackee, technologický lídr vývoje mobilních aplikací v ČR.

Josef Gattermayer Josef Gattermayer

Spoluzakladatel

Ackee

Josef Gattermayer

Je spoluzakladatel a jednatel společnosti Ackee. Ackee dovedl se svými společníky od roku 2012, kdy začínali jako garážová firma, mezi technologickou špičku vývoje mobilních aplikací v ČR. Mimo Ackee působí na Fakultě informačních technologií ČVUT, kde vede závěrečné práce studentů a přednáší předmět DB technologie pro Big data.

9:30 - 9:50

První rok Flatbooku v Praze

Flatbook je služba, která vám dokáže ušetřit peníze, pokud jedete na léto pryč a nechcete platit nájem za svůj prázdný byt. Flatbook ho zaplatí za vás a byt přepronajme. Luboš Kulhánek, regionální manažer projektu, vás provede od zajímavé studentské myšlenky zrozené v Montrealu až po její rychlé rozjetí v Praze. Dozvíte se, jak celý koncept a jeho byznys model vypadá, proč se Praha stala jedním z mála měst pro expanzi, jak začínali, spoustu čísel a receptů a samozřejmě nebude chybět i pár vtipných historek. 

Luboš Kulhánek Luboš Kulhánek

Regional manager

Flatbook

Luboš Kulhánek

Luboš Kulhánek je člověk milující prezentování, komunikaci. Věnuje se obchodu, který propojuje s vášní pro marketing. V posledních letech byl činný v online turistickém businessu. V současné době má na starosti rozvoj Kanadského startupu Flatbook. Flatbook je skvělá služba, která již ušetřila miliony lidem po celém světě. Pokud jedete na léto pryč, Flatbook může převzít váš byt, platit za vás nájem, byt dále pronajímat a vy se můžete soustředit jen na svoji cestu....

9:55 - 10:10

Digital Health 1.0

David Dostál z FetView říká: "Jsme na začátku období digital health a už vidíme spoustu zajímavých příběhů, které dokazují, jakou užitečnou roli tyto aplikace a nástroje můžou sehrát." Nahlédněte spolu s ním pod pokličku webové aplikace FetView, která díky internetovým technologiím doktorům usnadňuje dokumentaci ultrazvukových vyšetření.

David Dostál David Dostál

CEO

Zeitgeist Health SE

David Dostál

David založil svou první vývojářskou firmu v roce 1996 v Německu a zároveň odstartoval jednu z prvních sociálních sítí pro ženy a dívky. Po studiu ekonomiky a informatiky se ve Stuttgartu věnoval Java developmentu. Přestěhoval se do Švýcarska, aby zde nastartoval další internetové projekty, než se v roce 2008 stal partnerem a ředitelem v jedné Švýcarské investiční skupině. Dnes se věnuje vlastní webové aplikaci FetView, která doktorům usnadňuje dokumentaci ultrazvukových vyšetření.

10:15 - 10:45

COFFEE BREAK

10:45 - 11:05

Jak se zachraňuje tištěné médium aneb Jak annonční Popelka k digitálnímu štěstí přišla

Líbí se vám příběh Popelky? Takové té nenápadné dívenky z rohu u pece, která pracuje od nevidím do nevidím a občas dokáže nemožné? Tak to budete jistě s napětím sledovat i příběh Annonce, tuzemské inzertní legendy devadesátých let, která v novém miléniu vlastně taky tak trochu skončila stranou.

Současná výkonná ředitelka Lenka Černá vám prozradí, jak se Annonci nakonec podařilo potkat digitálního prince a díky čemu to mezi nimi zajiskřilo a začalo fungovat.

Lenka Černá

CEO

ANNONCE

11:10 - 11:30

Zonky vs. Banky

Jaké to je, když lidi půjčují lidem? Jaké to je, když ze svého života vynecháte banky? Jaké to je provozovat Uber mezi bankami? Už několik měsíců funguje Zonky, P2P platforma, kde lidé půjčují lidem. Co za tu dobu zažili, co se naučili a co je nejvíc překvapilo - to se dozvíte od šéfky projektu Lucie Tvarůžkové.

Lucie Tvarůžková Lucie Tvarůžková

CEO

Benxy s.r.o.

Lucie Tvarůžková

V roce 1998 absolvovala Gymnázium T.G. Masaryka v Litvínově. Vystudovala Fakultu sociálních věd UK a City University, Depepartment of Journalism v Londýně. Pracovala postupně v redakci Lidových novin (1998 až 2002), ve vydavatelství Mediacop (2002 až 2006), v deníku Mladá fronta Dnes (2006 až 2007), od roku 2008 byla stálou zpravodajkou Hospodářských novin v Bruselu. 1. dubna 2009 se stala zástupkyní šéfredaktora HN. Od 1. července 2013 se stala šéfredaktorkou portálu IHNED.cz. V roce 2014 se Lucie vydala na boj proti bankovní lichvě jako CEO projektu Zonky - P2P lendingové platformy. Služba byla spuštěna v červnu 2015, úspěšně prošla pilotním obdobím a v září odstartovala naplno.

11:35 - 11:55

Internetové seznamování v 21. století

Každé čtvrté manželství ve Spojených státech vzniká online. Aplikace Tinder po světě trhá žebříčky a její uživatelé hodnotí fotky v průměru 50 minut denně. V České republice má přesto online seznamování patinu divnosti. Nedávná aféra 40 milionů ukradených účtů Ashley Madison tomu nepomáhá. Jak se daří seznamovacímu odvětví ve světě a u nás? A je pro něj vedle sociálních sítí ve vysoce konkurenčním trhu 21. století místo?

Oldřich Neuberger Oldřich Neuberger

Founder

Ilikeyou.com

Oldřich Neuberger

Od mládí ho zajímají a staví internetové služby, které propojují lidi. Seznamoval už 5 miliónů lidí. Založil a v roce 2010 prodal společnost Libimseti.cz a.s., provozovatele serveru Libimseti.cz, v letech 2007-2009 jedné z nejatraktivnějších značek českého internetu. Spoluzaložil iCollege, která poskytuje vzdělání pro podnikání na internetu. Nyní seznamuje Američany, Francouze a Brazilce na Ilikeyou.com.

12:00 - 12:25

42 mýtů a inspirací z podnikání (a života) v USA od Petra Ocáska

"Amíci jsou tlustí, žerou hamburgry a pijou kolu!" Nebo: "Silicon Valley je plné bullshitu!" Nebo také: "Peníze v Americe visí na stromě, stačí je jen sebrat." 

Podnikatel Petr Ocásek zažil díky práci na svém startupu AngelCam realitu Silicon Valley na vlastní oči a kůži. V Česku byste jen složitě hledali lepšího zprostředkovatele informací, faktů a emocí ilustrujících, jak tvrdý byznys v srdci internetového podnikání vypadá.

Petr Ocásek Petr Ocásek

Founder & CEO

Click2stream

Petr Ocásek

Petr dnes pracuje ve společnosti angelcam, která již pro více než 8,000 klientů v 140ti zemích poskytuje plug&play řešení, které majitelům bezpečnostních kamer umožnuje jednoduchou práci s bezpečnostními kamerami jakékoliv značky, z jakéhokoliv zařízení a odkudkoliv. Navíc, díky konceptu otevřeného app-store nabízí neustále se rozšiřující škálu aplikací. Tyto aplikace díky využití tzv. počítačového vidění nebo propojení s dalšími senzory ze světa “internetu věcí” dokáží například vyvolat poplach v případě pádu seniorů, šetřit náklady na úklid či klimatizaci, zlepšit obsluhu pokladen v obchodech nebo třeba dynamicky řídit dopravu. Petr se dlouhodobě zajímá o budoucí trendy v oblasti internetových služeb, spolupráci vysokých škol a podniků a jako zakladatel startupového akcelerátoru StartupYard a inkubátoru Node5 o podporu inovativních firem. Petr vystudoval marketing a management na Open University.

12:30 - 13:30

OBĚD

13:30 - 13:50

HlídacíPes.org. Štěkat i kousat.

S tím, proč a jak vznikl HlídacíPes.org, projekt Ústavu nezávislé žurnalistiky, jaký má smysl a jak spolupracuje s ostatními médii, vás seznámí jeho šéfredaktor Robert Břešťan. A nevyhne se pochopitelně ani současnému stavu české mediální scény. HlídacíPes.org je mimo jiné nominovaný i na Projekt roku v anketě Křišťálová Lupa 2015.

Robert Břešťan Robert Břešťan

Šéfredaktor

Ústav nezávislé žurnalistiky

Robert Břešťan

Působil v české redakci BBC World Service, byl politickým reportérem Hospodářských novin a šéfredaktorem zpravodajské stanice Českého rozhlasu – Rádia Česko. Od roku 2011 do konce roku 2014 šéfkomentátor týdeníku Ekonom. Nyní vede server HlídacíPes.org.

13:55 - 14:15

Mobilní strategie Denníku N

Slovenský novinářský “startup” Denník N poskytuje mnoho inspirací i pro české mediální prostředí. Radoslav Augustin, manažer online projektů, se podělí o zkušenosti s mobilními aplikacemi, které v redakci připravují. Jejich úspěch překvapil i autory samotné a do konce roku by měly být v provozu už čtyři. Proč to všechno dělají? Dá se na něčem takovém i vydělávat? 

Radoslav Augustin Radoslav Augustin

Manažér online projektov

Deník N

Radoslav Augustin

Zakladateľ a šéfredaktor mediálneho serveru Mediálne.sk, neskôr vedúci internetových aktivít TRENDu. Tri roky vedie online projekty SME.sk, teraz Denníka N.

14:20 - 14:40

Cesta za předplatitelem - jak využít redesign

Web týdeníku Respekt stojí na základech z roku 2009, takže bylo na čase kompletně jej změnit - od redakčního systému přes grafiku až po aplikace. Mění se také systém prodeje obsahu. Co všechno to přinese čtenářům, jak to změní práci redakce a jak to zapadá do digitální strategie vydavatelství Economia? O zásadní a dlouho připravované kompletní změně digitální podoby Respektu promluví jeho digital media editor Michal Ischia.

Michal Ischia Michal Ischia

Digital Media Editor • Respekt

Economia

Michal Ischia

Editor digitálních médií týdeníku Respekt. Vystudoval informační management a žurnalistiku na VŠE v Praze. Je zodpovědný za komunikaci Respektu na sociálních sítích. Koordinuje vývoj internetových projektů a aplikací pro digitální zařízení. Snaží se propojovat prostředí redakce tištěného média s online světem.

14:45 - 15:05

Tapito, nejkratší cesta k obsahu

Pohled do zákulisí vzniku mobilní aplikace Tapito. Proč jsme se do ní zamilovali a jak nám změnila život. Jak může změnit život uživatelům a marketérům?

Jan Řehák Jan Řehák

Investor

TapMedia

Jan Řehák

19 let praxe v oboru médií a marketingu. Působil ve vedení řady mezinárodních mediálních agentur, společnost ZenithOptimedia v ČR zakládal, 4 roky působil jako obchodní a později též výkonný ředitel TV Nova, založil poradenskou divizi pro skupinu Omnicom a následně vedl OMD z pozice managing directora a předsedy představenstva. Nyní se věnuje vlastním podnikatelským záměrům a poradenství.

15:10 - 15:40

COFFEE BREAK

15:40 - 16:05

Proč a jak vyvíjíme vizualizace pro Rozhlas

Čtyřčlenný tým datových novinářů, který se dal dohromady před třemi lety v redakci Hospodářských novin, spolupracuje od loňského září s Českým rozhlasem. V přednášce Petra Kočího a Adama Javůrka se dozvíte, jakou má datová žurnalistika odezvu u posluchačů a u čtenářů zpravodajského webu Českého rozhlasu, a jak funguje spolupráce vývojářů s redaktory.

Adam Javůrek Adam Javůrek

Analytik

Český rozhlas

Adam Javůrek

V Nových médiích Českého rozhlasu hledá nové cesty, jak dostat audio k posluchačům - ať už přes podcasty nebo chytré reproduktory. Před tím působil například jako editor inovací v IHNED.cz nebo šéf webových projektů v Respektu. Rád sleduje trendy v online světě a sní o kariéře skokana na lyžích.

Petr Kočí Petr Kočí

Datový novinář

Samizdat

Petr Kočí

Spolupracuje na projektech datové žurnalistiky pro Český rozhlas. Před tím se věnoval datové žurnalistice v Hospodářských novinách. O médiích a technologiích psal např. na server Lupa.cz, do časopisů Respekt či Strategie. V letech 1997 - 2004 redaktor a editor v Lidových novinách, 2004 - 2006 v Nedělním světě, 2006 - 2009 reportér v Týdnu. Vystudoval žurnalistiku a mediální studia na FSV UK.

16:00

Předpokládaný závěr programu v sále

17:15

After party v místě konání