Vedoucí rubriky Věda a technologie
Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.
Founder
Od mládí ho zajímají a staví internetové služby, které propojují lidi. Seznamoval už 5 miliónů lidí. Založil a v roce 2010 prodal společnost Libimseti.cz a.s., provozovatele serveru Libimseti.cz, v letech 2007-2009 jedné z nejatraktivnějších značek českého internetu. Spoluzaložil iCollege, která poskytuje vzdělání pro podnikání na internetu. Nyní seznamuje Američany, Francouze a Brazilce na Ilikeyou.com.
V prezentaci se dozvíte základy práva, bez kterých se do podnikání raději ani nepouštějte. Každý si myslí, že tyto základy zná, ale většina dělá stále řadu stejných chyb a nebo si zákon vykládá špatně. Budeme se věnovat těmto oblastem:
Výkonný ředitel
Asociace pro elektronickou komerci (APEK)
Jan je od roku 2006 výkonným ředitelem Asociace pro elektronickou komerci (APEK). V minulosti působil jako projektový vedoucí konzultačního centra Dobrý web, nezávislý konzultant nebo externí projektový vedoucí Economia OnLine. Mezi jeho zájmy patří sport a to především kopaná či golf.
I když Google Analytics měří 89 % českých e-shopů, ne všichni jsou schopni správně vyhodnocovat své reklamní kampaně. Ke všem marketingovým aktivitám nelze přistupovat s jedinou otázkou: "kolik konverzí přinesly", protože jejich cíle a umístění v rozhodovacím procesu zákazníků jsou diametrálně odlišné. Přednáška zmíní praktické odlišnosti při vyhodnocování zbožových srovnávačů, SEO, PPC, e-mailového marketingu a dalších kampaní. Zajímá vás, které metriky vám budou užitečné a které přítěží? Jak poznat dopady a přínosy kampaní, které nemusely návštěvníka ihned přimět ke konverzi? Jak v kampaních hledat nejlepší obchodní příležitosti? Proberou se také podstatné předpoklady pro vyhodnocení kampaně, abyste nemuseli za šéfem jít se slovy "sorry, neměřili jsme to dobře".
Analytical Consultant
Pavel pracuje na pozici Analytical Consultant v české pobočce Googlu, kde pomáhá inzerentům správně měřit a atribuovat výkonnost digitálního marketingu. Jeho srdcovním tématem je dlouhodobá hodnota zákazníků. Dříve vedl zákaznický výzkum v Tipsportu a působil přes šest let v Dobrém webu jako konzultant a lektor školení Google Analytics.
Jak může mojeID pomoci při řešení problémů e-shopů
Denně se setkáváme s provozovateli e-shopů a bavíme se s nimi o problémech, s nimiž se v každodenním provozu potýkají. Příliš vysoký poměr opouštěných košíků, nevyzvednuté zásilky a nevalidní kontaktní údaje jsou problémy, o nichž slýcháme nejčastěji. V naší přednášce vám ukážeme, jak může mojeID pomoci při řešení těchto problémů a jakým způsobem co nejlépe využít potenciál této služby pro váš byznys.
Objem tržeb v e-shopech dramaticky roste a téměř žádná
oblast podnikání se bez něj dnes neobejde. Téměř každý che mít svůj vlastní
eshop a všichni doufají, že jim bude vydělávat.
V přednášce si ukážeme, co vlastně můžeme od eshopu očekávat a co všechno by
moderní eshop měl umět. Jak si vybrat svého dodavatele eshopu, co po něm
chtít a jak ho kontrolovat. Nasazením eshopu práce zdaleka nekončí, jsme
vlastně na začátku. Naznačíme, čemu se dále věnovat a na co si dát pozor, aby
váš eshop nebyl v červených číslech.
Co se na prezentaci dozvíte?
To vše nebudeme probírat jen teoreticky, ale budeme názorně ukazovat přímo na příkladech. Z přednášky si odnesete užitečné a unikátní podklady, které vám předají část neocenitelného know-how odborníků ze společnosti oXy Online s.r.o.
Ředitel divize eSales
Petr se tvorbě internetových obchodů věnuje již více než 10 let, Již během studia pracoval jako webdesignér, později jako programátor a analytik. Své první zkušenosti ze světa e-commerce sbíral u velkého ITC distributora BGS LEVI, kde byl zodpovědný za vývoj a provoz B2B portálu a stovek eshopů pro koncové zákazníky. Od roku 2008 pracuje Petr ve společnosti oXy Online, kde je technickým ředitelem. Po práci je u Petra na prvním místě rodina, rád si ale najde čas i na kvalitní knihu a sport, zejména volejbal a squash. Jeho mottem je dosáhnout úspěchu skrze spokojenost zákazníků.
„Customer care is the New Marketing!“ Motto už je to poměrně vousaté, nicméně sociální sítě mu vlily do žil nevídanou energii a váhu. Ano, změny v marketingové komunikaci vyvolané stále větším vlivem sociálních médií povýšily vztahy a dialog se zákazníky na jeden ze základů úspěchu. Čeští mobilní operátoři snad odpustí, není to nic osobního, ale právě oni mohou v tomto případě posloužit jako nevyčerpatelná studnice inspirace, jak to vypadá, když se komunikace se zákazníky na sociálních sítích nedělá dobře (povětšinou), a nebo naopak bravurně zvládá (občas se i zadaří). Co to tedy znamená, customer care na sociálních sítích? Co to všechno obnáší? Proč do toho jít a jaká mít očekávání? A jak vypadá peklo, kam vede cesta dlážděná neustále rostoucí důležitosti dříve tak malicherných stížností nespokojených zákazníků? Jak se z tohoto pekla dostat na stupně vítězů? Na tyto aktuální otázky i výhled do technologické i komunikační budoucnosti se pokusím odpovědět na základě bohatých zkušeností se sociální komunikací milovaných i nenáviděných značek (často obojí zároveň). A když ne úplně odpovědět, tak alespoň položit ty správné otázky.
Digital Account Director
Po 13 letech v komunikaci, PR a marketingu už dnes nepatří mezi nejmladší řečníky oborových konferencí. Nenechává se tím však zviklat. Více než 8 roků působí v rodinné agentuře Adison, kde se na pozici Creative Strategist věnuje především kreativě a strategiím... Zaměřuje se na moderní PR, integrovaný přístup a využití digitálních platforem a nástrojů v komunikaci. Snaží se, aby firmy lépe pochopily podstatu, smysl, strategickou roli a tedy i důležitost komunikace.