Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Jan Blažek

Jan Blažek, předseda představenstva společnosti Bankovní identita, a. s. stál u vzniku bankovní identity v České republice od samého začátku. Absolvent Vysoké školy ekonomické pracuje v oboru IT a projektového managementu již 18 let, jako procesní manažer začínal ve společnosti ExxonMobil, následně působil v Accenture jako projektový manažer pro IT projekty. Od roku 2014 byl v ČSOB odpovědný za projekty spojené s identifikací a autentizací klientů a jako programový manažer připravoval řešení pro online přístup klientů ke službám celé ČSOB skupiny. Jeho odpovědnost zahrnovala také spoluúčast na přípravě největšího digitálního projektu českého bankovního trhu, kterým je bankovní identita. Byl proto i u vzniku společnosti Bankovní identity, a.s., která propojuje firmy a instituce s bankami a umožňuje klientům bank přistupovat k službám firem a institucí online.

Petr Herzmann

Petr Herzmann je spolumajitelem investiční skupiny VIGO Investments a již několik let působí v roli CEO Direct Fidoo spadající do rodiny Direct. Jako CEO se věnuje především dalšímu rozvoji společnosti. Posláním startupu Fidoo je zbavovat firmy papírování a vopruzu ve firemních financích, tak aby se mohly soustředit na to, proč vlastně vznikly. Méně papíroo, více businesoo. Petr v minulosti sbíral zkušenosti v koncernu Johnson & Johson, ve Factory Pro, Unipetrolu, Spolchemii a v České pojišťovně, kde působil na pozici ředitele centrální podpory obchodu nebo v Direct pojišťovně, kde měl na starosti business development.

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

Vladimír Jaroš

“V dlouhodobém horizontu bude 80% pozic nahrazeno nějakou formou technologie, ale to samozřejmě nenastane skokově, ale evolučně,” predikuje Vladimír.

Vladimír vede v PwC 50 členné oddělení Data & Automation, které se zaměřuje na vývoj softwaru, robotizaci, umělou inteligenci a cloudy, které stojí v základu kompetencí potřebných pro naplňování digitálních cílů jednotlivých klientů. Se svými 6 týmy se aktuálně specializuje na vývoj a implementaci komplexních nástrojů, zejména v oblasti automatizace financí. Digitální transformaci řídil v desítkách firem jak z Česka, tak např. ze Švýcarska, Belgie, Spojených Států či Blízkého východu; je lídrem digitalizace také uvnitř firmy. Vladimír je absolventem Masarykovy univerzity v Brně, v PwC působí již 15 let, během nichž získal certifikace v oblasti informačních technologií (CISA, CRISC) a v oblasti auditu (ACCA, CIA).

Adam Kolesa

Adam v současné době působí jako šéf největší české platformy pro rychlý rozvoz jídla a dalšího zboží. Foodora (dříve Dáme jídlo) přišla pod jeho rukama velkým rebrandingem, který má za cíl dostat značku i mezi mladší generaci. Jako hlavní cíl si pak Adam vytyčil celkové zlepšení kvality služeb a lepší logistiku. Před svým nástupem do foodora působil Adam v Rockaway Capital, kde měl na starosti vedení úspěšného e-commerce projektu Mall Pay. Volný čas pak tráví zejména se svými dvěma malými dětmi a manželkou – ideálně ještě při nějaké sportovní aktivitě.

Petr Kuneš

Petr je zodpovědný za rozvoj nových služeb CRIF Digital Next v České republice. V posledních letech pracoval například na pozici Management Consultant v ČSOB, kde byl zodpovědný za rozvoj moderních bankovních služeb a na pozci Head of Digital Banking and Innovation v Bance Creditas, kde měl na starosti řízení digitalizace služeb, inovací a přechod na open banking. Věnoval se rovněž rozvoji strategických partnerství ve společnosti Google ve střední Evropě, pracoval v nejvyšším managementu telekomunikační společnosti CentroNet a rakouské investiční skupině EPIC, která se zaměřuje na fúze a akvizice ve střední a východní Evropě. Vystudoval VŠE v Praze a titul MBA získal na Sheffield Hallam University.

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka je CEO & zakladatel Fintech startupu Lemonero. Ve firmě je zodpovědný za strategické řízení a globální expanzi. Dříve založil a vedl globální analytickou firmu MonkeyData, která je dnes předním hráčem v oblasti eCommerce analytiky a má 30 000 zákazníků ve více než 100 zemích. V oblasti eCommerce a Fintechu se pohybuje více než 10 let a jeho vizí je pomáhat malým a středním firmám růst. V rámci společenských aktivit Jan založil vzdělávací platformu “Future Education Initiative” , je součástí globálního think-tanku Aspen Institute a absolventem prestižního mezinárodního leadership programu AYLP.

Michaela Lhotková

Po absolvování VŠE v Praze a získání Master of International Management CEMS zahájila Michaela svou kariéru v International Corporate Desk ve společnosti KBC Group v roce 2002. Následoval přechod do Úvěrů v ČSOB, kde měla postupně na starosti různé agendy a už před krátkým „projektem“ mateřské dovolené v roce 2011 vedla třísetčlenný tým Úvěry pro malé a střední firmy. V roce 2013 přešla na stranu obchodu v pozici ředitelky Segmentu firemního bankovnictví, poté následovala role CFO / CRO v Hypoteční bance. Ve své současné pozici vede tzv. Daily banking jedné z největších českých bank a zastává roli CIO, v níž zodpovídá za několik inovativních společností v portfoliu ČSOB, elektronické bankovnictví, otevřené bankovnictví a digitální transformaci současného obchodního modelu vč. zavádění služeb AI.

Michal Matějičný

Michal vystudoval žurnalistiku na FSV UK a ekonomii na VŠE. Začínal v časopise Týden, pak se ale přesunul do oblasti financí. Působil 9 let v mobilním operátorovi O2, kam nastoupil do korporátních financí. Následně jako ředitel komerčního plánování dostal za úkol uvést do života nové nástroje pro řízení efektivity firmy a motivace zaměstnanců. V roce 2013 stál u zrodu virtuálního mobilního operátora Tesco Mobile, ve kterým je dodnes zodpovědný za finance. Tesco Mobile se za 9 let své existence s 200 tisíci zákazníky stal druhým největším virtuálním operátorem u nás, klade důraz na digitalizaci, jednoduchost a prozákaznický přístup. V roce 2020 spustil službu DIGI, kdy zákazník nemusí ani dobíjet ani platit složenky za mobil, pouze si v aplikaci spáruje kreditní kartu se SIM kartou a online řídí své potřeby i útratu.

Ondřej Mikulčík

Ondřej je FinTech projektovým manažerem v Asociaci CTIT, kde se stará o výzkum finančních technologií a následné zprostředkování získaných informací českým FinTech stakeholderům i veřejnosti prostřednictvím strategických dokumentů, článků, podcastů a konferencí. Je také studentem magisterského programu Mezinárodní ekonomika a obchod na VUT v Brně. Věnuje se i vývoji webových aplikací a v této oblasti se podílí ve společnosti CCF RESEARCH, a.s. na vývoji software pro analýzu finančních aktiv a portfolia.

Václav Mladěnka

Ve společnosti Monet+ je zodpovědný za rozvoj řešení v oblasti klientské autentizace. Posledních 7 let se intenzivně věnuje tématu spojených s identifikací a autentizaci uživatelů v kanálech přímého bankovnictví; zejména zabezpečení mobilních a webových aplikací s využitím standardů federace identity, aplikací postavených na využití API a zabezpečení identity klienta s využitím mobilního telefonu. V pozici delivery manager participoval na transformačních projektech českého bankovního trhu a realizaci opatření k PSD2. Aktivně se podílí na vývoji a implementaci vysoce modulární platformy pro zabezpečení přístupu uživatelů k webovým a mobilním bankovním aplikacím.

Jiří Ponrt

Jiří Ponrt vystudoval VŠE v Praze a ACCA. Zkušenosti z financí sbíral především ve skupině Danone/Nutricia v ČR i zahraničí, na lokální i nadnárodní úrovni. Několik let působil i mimo finance, a to v obchodu a trade marketingu, včetně role obchodního ředitele. Od roku 2014 působí jako CFO ve společnosti Alza.cz a.s., kde vedle role CFO zastával i 2 roky roli interim komerčního ředitele. Dnes má na starosti kromě financí i všechny zákaznické finanční služby (pojištění, prodloužená záruka, splátky, Třetinka, Alza Neo). Jirka je praktik a univerzál, má rád, když se věci hýbou kupředu a zastává názor, že i pro finance je tím nejdůležitějším partnerem zákazník. Je ženatý, má dva syny, volný čas věnuje rodině a sportu.

Pavel Ramert

Pavel se zabývá správou komunity stávajících a budoucích uživatelů produktů a služeb CRIF Transformation Services v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Má předchozí dlouholeté zkušenosti s řízením programů optimalizace a digitalizace úvěrových procesů ve finančních institucích; kromě blízkých evropských zemí řídil a dozoroval CRIF projekty také v Mexiku a Irsku. 

Před nástupem do skupiny CRIF pracoval v oblasti automatizace prodeje a distribuce rychloobrátkového zboží; zabýval se také problematikou time managementu a osobních digitálních asistentů.

Pavel vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, manažerské vzdělání získal na Open University Milton Keynes.

Tomáš Rosa

Tomáš je doktorem v oboru kryptologie s Cenou rektora ČVUT za rok 2004, studoval na FEL ČVUT a MFF UK v Praze. Rozvíjí matematické modelování coby klíč k informacím uloženým v datových záznamech pozorovatelných veličin mnoha druhů. Přirozenou aplikací tohoto přístupu je kryptoanalýza pomocí postranních a skrytých kanálů. Jeho práce pomohla zlepšit řadu celosvětových standardů: PGP, TLS, platební schéma EMV, Bluetooth a GNSS. Tomáš je hlavním matematikem kryptologického kompetenčního centra skupiny Raiffeisen Bank International.

Pavlína Vančurová

Pavlína je specialistkou na ekonomiku firem a garantkou CAFLOU akademie, jejímž cílem je pomoci rozšířit znalosti v oblasti řízení peněžních toků v malých a středních podnicích. Ve své praxi se věnuje ekonomickému poradenství v oblasti finančního řízení a nastavování controllingu ve firmách různých oborů a velikostí. V roce 2011 spoluzakládala poradenskou společnost PADIA, kde působí jako školitelka a interim finanční ředitelka pro řadu klientů. Čerpá rovněž ze zkušeností z pozice výkonné ředitelky mezinárodní konzultační firmy. Působila jako univerzitní pedagog a je autorkou řady odborných publikací. Od roku 2018 je garantkou a autorkou v CAFLOU akademii.