Tato akce již proběhla, ale můžete si zakoupit záznam. Další akce ICT ve zdravotnictví 2025 se koná 20. 2. 2025.

Program

9:00 - 9:10

Zahájení akce

Jan Mazal Jan Mazal

Moderátor

Jan Mazal

Jan se zaměřuje na produktový marketing a moderování akcí. V současnosti pracuje jako senior product marketing manager ve společnosti Gen Digital, kde spravuje portfolio produktů SMB a PC utilit pro značky jako Avast, AVG, Norton a Avira. Od roku 2016 také moderuje a přednáší na ICT konferencích. Před nástupem do Genu pracoval jako PMM ve společnostech Safetica (řešení pro ochranu před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami), Sense4code (software house) a VPGC (ICT distributor). Do IT marketingu se vrátil po osmi letech, kdy pracoval v nejstarším ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) jako šéfredaktor magazínu ChannelWorld.

9:10 - 9:40

Navigace CUE - vnitřní navigace v budovách a areálech nemocnic a dalších zdravotnických zařízení

Jak zlepšit orientaci návštěvníků v prostorách zdravotnických zařízení? Řešením může být naše vnitřní Navigace CUE, která slouží k usnadnění orientace návštěvníkům v budovách a areálech jako jsou nemocnice a polikliniky. Bez potřeby registrace či stahování aplikace, tento systém umožňuje uživatelům pomocí svých chytrých telefonů spustit navigaci naskenováním QR kódu při vstupu do budovy a následně vybrat svou cílovou destinaci z nabízeného seznamu (podle lékařské specializace, jména lékaře, názvu ordinace či jiných bodů zájmu). Navigace následně krok za krokem navádí uživatele, aby bezpečně dorazili ke svému cíli.

Jaroslav Dibitanzl Jaroslav Dibitanzl

Předseda představenstva

CUE

Jaroslav Dibitanzl

Vystudoval ČVUT FEL, obor Elektronické počítače, před revolucí pracoval jako vývojový pracovník v oblasti vývoje elektroniky pro osobní vozy. V roce 1991 spoluzaložil společnost CUE, a.s., kde dodnes působí jako předseda představenstva a zodpovídá za finanční a obchodní aktivity společnosti. Od svého vzniku se CUE zabývá vývojem řídicích systémů, od roku 2008 rozšířila své zaměření do oblasti rezervačních systémů a v posledních letech do svého portfolia produktů přidala i inovativní software řešení navigace uvnitř budov a areálů a rezervace parkovacích míst, zasedacích místností, pracovních míst apod.

9:40 - 10:10

Chytrá licenční řešení

Digitální recyklace softwarových assetů ve veřejném sektoru a úspory s tím spojené.

Martin Predný Martin Predný

CEO

PREDNY SLM

Martin Predný

Vystudovaný právník, dříve spolumajitel digitální agentury a několika start-upů, se v oboru licencování pohybuje již od roku 2013. V roce 2019 se spojil s lídrem na trhu výkupu a prodeje on-premise licencí, německou PREO software a prostřednictvím PREDNY SLM a paragrafů utváří podobu trhu s druhotnými licencemi ve střední a východní Evropě.

10:10 - 10:40

Role Národního centra elektronického zdravotnictví v současné etapě digitalizace zdravotnictví

V aktuálním programovém období je či bude podpořeno značné množství projektů zaměřených na eHealth v rámci Národního plánu obnovy a IROP, a to jak ve zdravotnických zařízeních, tak na centrální úrovni. Role Národního centra elektronického zdravotnictví je nezastupitelná pro dosažení souladu mezi těmito projekty i se strategiemi státu v této oblasti.

Martin Zeman Martin Zeman

Ředitel odboru IT a elektronizace zdravotnictví

MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ

Martin Zeman

Vystudoval Elektrotechnickou fakulta ČVUT v Praze, obor technická kybernetika - lékařská biokybernetika a Brno International Business School, management zdravotnických zařízení. Přes 30 let pracuje ve zdravotnictví, převážně ve zdravotnické informatice a managementu nemocnic. Do jeho působnosti na Ministerstvu zdravotnictví spadá Národní centrum elektronického zdravotnictví. Je předsedou České společnosti zdravotnické informatiky a vědeckých informací ČLS JEP.

10:40 - 11:10

Coffee break

11:10 - 11:40

Bezpečnost a analýza s jednotným agentem

Centrálně řízená správa bezpečnosti vám pomůže efektivně chránit vaše aktiva. Jednotný bezpečnostní agent využívající strojové učení s pokročilou ochranou před malware, s kontrolou konzistence souborů, s analýzou rizik včetně remediace nebo třeba s aplikačním patch managementem. A pokud se vyskytne anomálie, tak ji s EDR/XDR můžete analyzovat z přehledné konzole centrální správy.

Pavel Škorpil Pavel Škorpil

Security Specialist

IS4 Security Country Partner Bitdefender ČR & SK

Pavel Škorpil

Pavel Škorpil je bezpečnostním specialistou v IS4 security. Pavel má mnoholeté zkušenosti v oblasti IT, kde se věnoval především správě a projektování sítí, ale také řízení týmu v pozici vedoucího systémového inženýra. Po několika letech praxe v oblasti sítí se rozhodl zaměřit na bezpečnost IT a posunout svou kariéru tímto směrem. Nyní pracuje jako bezpečnostní specialista v oblasti sítí, kde se zabývá zejména ochranou sítí před vnějšími hrozbami, detekcí a prevencí útoků, monitorováním sítí a správou bezpečnostních incidentů.

11:40 - 12:10

Malé levné kroky k velké bezpečnosti

Tato přednáška se zaměří na klíčové aspekty kybernetické bezpečnosti a představí praktické služby, které mohou pomoci v překonání častých překážek při implementaci bezpečnostních opatření. V první části budou diskutovány potřeby bezpečnosti a motivace, včetně legislativních požadavků a rizik spojených s výpadkem služeb a ztrátou dat. Druhá část se zaměří na praktické problémy implementace bezpečnostních opatření, zejména na motivace dodavatelů, IT manažerů a pracovníků a postoj top managementu. V závěrečné části budou představeny konkrétní služby společnosti MyCom, které nabízejí efektivní řešení pro postupné budování bezpečnosti s ohledem na přijatelné náklady.

Stanislav Simandl Stanislav Simandl

Executive Director

MyCom Solutions

Stanislav Simandl

Stanislav je v oboru IT více než 20 let. Ve společnosti MyCom Solutions vedl projekty pro státní instituce a středně velké podniky. Postupem času se vypracoval na pozici executive directora. Jeho největší vášní je objevovat novinky a hledat efektivní řešení v oblasti IT, které ušetří čas, finance i námahu. V současné době je považován za specialistu v oboru kybernetické bezpečnosti

12:10 - 12:40

Dokumentová digitalizace... prvně data, potom automatizace

Umělá inteligence, roboti, automatizace, ChatGPT, chatbot atd. Někdo to musí nakrmit daty a samo se to neudělá! Podíváme se na možnosti inteligentní digitalizace dokumentů dneška.

David Večeřa David Večeřa

Obchodní ředitel

INFOMATIC s.r.o

David Večeřa

Prošel jsem a úspěšně ukončil v roce 2001 obor Informační technologie na ČZÚ v Praze. První pracovní pětiletka byla oťukávající na obchodních pozicích v různých společnostech a v různých oborech jako byly telekomunikace, síťové prvky, atd. V roce 2007 jsem obdržel nabídku práce pro mezinárodní společnost DICOM v oblasti digitalizace dokumentů, která mě pracovně nadchla a nadšení vydrželo do roku 2011, kdy ukončili působnost v ČR. A vznikl prostor na nový subjekt, spol. INFOMATIC s.r.o., kterou vlastním a stále se mohu bavit digitalizací dokumentů v novodobém pojetí. Dáváme dokumentům duši, aby byly připraveny pro automatizaci zpracování nebo AI.

12:40 - 13:10

Hyperkonvergovaná infrastruktura a bezpečnostní analýza síťového provozu

Hyperkonvergovaná infrastruktura Nutanix, její výhody a aspekty nasazení včetně případové studie. Analýza síťového provozu z pohledu nástroje GREYCORTEX Mendel. Ukázka, proč je analýza provozu základním stavebním kamenem vaší kybernetické bezpečnosti včetně realizovaných nasazení z provozu.

Ondřej Hubálek Ondřej Hubálek

Network Security Presales Engineer

GreyCortex

Ondřej Hubálek

IT profesionál se sedmnáctiletou praxí v oblastí síťové infrastruktury a kybernetické bezpečnosti. Srdcem síťař, který si uvědomuje klíčovou roli kybernetické bezpečnosti, a to nejen v rámci datových sítí, ale i komplexních CyberSecurity ekosystémů. Díky řešení GREYCORTEX Mendel pak má možnost obě tyto oblasti a znalosti propojit, a nadále rozvíjet.

Zdeněk Kopta Zdeněk Kopta

Sales Manager

TAKTIK, a.s.

Zdeněk Kopta

Po vystudování fakulty elektrotechnické na ZČU působil v oblasti IT bezpečnosti a IT řešení pro enterprise zákazníky. Ve společnosti TAKTIK má na starosti obchodní záležitosti s přesahem i na technické aspekty nabízeného portfolia.

13:10 - 14:10

Oběd

14:10 - 14:40

Cloud a nové technologie ve zdravotnictví

Zdravotnictví prochází stejně jako jiné sektory intenzivní digitalizací. Cloudová řešení, umělá inteligence a další nové technologie jsou dnes běžnou součástí poskytování zdravotní péče. Prezentace Vás provede právním rámcem a legislativními požadavky pro nasazování těchto technologií ve zdravotnických zařízeních, včetně ochrany soukromí, kybernetické bezpečnosti, regulace ve zdravotnictví a regulace umělé inteligence.

Jana Pattynová Jana Pattynová

Partner

PIERSTONE

Jana Pattynová

Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.

14:40 - 15:10

Co kybernetickou a informační bezpečností vlastně ve zdravotnictví chráníme?

Odpověď na v názvu uvedenou otázku je a není jednoduchá. V přednášce ji najdeme. Její pochopení a uvedení do praxe je podle mých zkušeností mnohem složitější.

Aleš Špidla Aleš Špidla

Majitel

Ing. Aleš Špidla

Aleš Špidla

Odborník na kybernetickou a infomační bezpečnost Pracuje jako manažer kybernetické bezpečnost Úřadu městské části Praha 5. Spolupracuje na řadě projektů s kyberbezpečnostní problematikou. Je garantem a pedagogem MBA studijního programu „Management a kybernetická bezpečnost“ a spolugarantem a pedagogem LL.M programu „Ochrana informací“ na Vysoké škole CEVRO Institut. Je zarputilý evangelizátor problematiky kybernetické a informační bezpečnosti ve všech jejích aspektech. Přednáší na konferencích, vystupuje v médiích, publikuje články s touto tématikou. Občas se cítí jako mistr světa v házení hrachu na zeď.

15:10 - 15:40

Dotační financování digitalizace zdravotnictví

V rámci přednášky se podíváme na aktuální možnosti týkající se digitalizace zdravotnictví. Konkrétně se jedná o financování pro zabezpečení zdravotnických zařízení před kybernetickými útoky, možnosti sdílení elektronické zdravotní dokumentace nebo portálu pacienta.

Marek Vaculík Marek Vaculík

Project team manager

eNovation

Marek Vaculík

Mgr. Marek Vaculík, Ph.D. jako garant dotačních programů má za sebou 15 let praxe s přípravou a vedením výzkumných a vývojových projektů zaměřených na oblast IT a digitalizace. Připravil více než 100 úspěšných dotačních projektů. Pro firmy a veřejné subjekty získal více jak 1 miliardu Kč.

15:40 - 15:50

Tombola