Program konference
8.30 Registrace účastníků
9.00 Oficiální zahájení
Modrý sál - přednášky
Moderátor dopoledního bloku: Petr Krčmář (Root.cz)
9.10 KEYNOTE: Vývojář a cloud
Z pohledu vývojáře je žádoucí, aby se vývoj pro cloud co nejméně lišil od vývoje tradiční aplikace, optimálně by měla stejná aplikace běžet na vývojářském počítači, na vašem vlastním serveru i v cloudu. Samozřejmě není možné, aby vývojový cyklus, nástroje a procesy nebyly touto změnou vůbec zasaženy. Nicméně vhodnou volbou technologií a nástrojů lze tento dopad silně omezit tak, aby změna způsobu provozování aplikace zasáhla do vývoje co nejméně.
Michael Juřek (Microsoft)
10.10 Přestávka na kávu s ACTIVE 24
10.30 Prototyping konfigurace linuxových serverů, horizontální škálování a DeltacloudAPI
Design horizontálně škálovatelné infrastruktury pro webové aplikace, její nasazení v cloudu a dynamické škálování. Součástí přednášky bude praktická ukázka využití cloud infrastruktury jako služby (IaaS) a seznámení s DeltacloudAPI - abstrakční vrstvou vyvíjenou společností RedHat. Toto RESTful API popisuje obecný model cloud infrastruktury a činí projekt nezávislým na konkrétním cloud providerovi.
Adam Kliment (Virtualmaster)
11.30 On-line fakturace iDoklad aneb síla cloudu pro české živnostníky
Seznámíte se nejen s úskalími, které přináší vývoj zdánlivě jednoduché aplikace, ale i s důvody, proč jsme nakonec zvolili MS Azure a SQL Azure jako platformu pro on-line fakturaci, kterou by v budoucnu mohly používat desetitisíce zákazníků.
Rudolf Kotulán (Cígler Software)
12.30 Přestávka na oběd
Moderátor odpoledního bloku: Petr Koubský (TUESDAY Business Network)
13.30 Myslete dopředu: Jak si v Googlu představujeme Cloud budoucnosti
Cloud je v současnosti buzzword s velkou škálou reálných, nedořešených problémů. Pojďme si ale na chvíli dopřát ten luxus a oprostit se od dnešního stavu. Jak bude Cloud vypadat za 5 let? Co může udělat vývojář dnes, aby z Cloudu za pět let vytěžil co nejvíc?
Filip Hráček (Google)
14.30 Jak ovládat cloud jednoduše a transparentně
V dnešní „cloudové“ době, kdy již pomalu mizí obavy ze svěřování ICT infrastruktury společnosti poskytovatelům, vyvstává otázka, jak konkrétně řídit svého poskytovatele cloudu i cloud jako takový. Změnové požadavky? Standardizované komponenty? Webové portály? Jak je kombinovat?
Aleš Vocásek (T-Systems)
15.30 Přestávka na kávu
15.50 Cloud nás všechny semele
Nosí s sebou Android smartphone, Android tablet a iPad. Notebook zahodil a online je 18 hodin denně. Vsadil na cloud a přesunul se kompletně online. Odstrašující příklad nebo aktivita hodná následování? Cloud computing. Pohltí nás jednoho dne všechny.
Daniel Dočekal (Tiscali Media)
Červený sál - workshopy
9.30 Jak si vybrat poskytovatele cloudových služeb
Jan Kodera má s vývojem v cloudu zkušenosti z projektů Abakowiki a Wirenode. V prakticky laděné přednášce nás seznámí s procesem výběru nejvýhodnějšího poskytovatele cloudových služeb. V úvahu je třeba brát nejen technické parametry, ale také obchodní model. Vyplatí se vám víc Microsoft Azure, Google App Engine, Amazon S3 nebo někdo úplně jiný?
Jan Kodera (Abakowiki)
10.30 Windows Azure Storage pro .NET, PHP a JAVU
Ve workshopu se seznámíte s Windows Azure Table Storage, jak toto datové úložiště využít a jak k němu přistupovat z různých platforem. Během workshopu uvidíte řadu praktických ukázek v jazyce C#, PHP a JAVA.
Štěpán Bechynský (Microsoft)
11.30 PHP v cloudu: Amazon AWS vs. Microsoft Azure
V přednášce srovnáme výhody a nevýhody obou cloudových řešení. Zaměříme se především na možnosti testování, škálování, zálohování a deploymentu. Na závěr srovnáme náklady na pořízení a provoz.
Jiří Koutný (Collabim) a Martin Hujer (VŠE)
13.30 Jak řídit tým, který se nikdy nepotká
Cloudy mění nejen samotné programování, ale také způsoby spolupráce v programátorských týmech. David Šmehlík nás detailně seznámí s výhodami a nevýhodami nových nástrojů pro řízení projektů v cloudu. V hlavní roli Basecamp, Dropbox a spol.
David Šmehlík (Fleveo)
14.30 DeltacloudAPI - vlastní cluster za deset minut
Na workshopu představíme, jak jednoduché je vytvořit instanci virtuálního serveru v cloudu pomocí DeltacloudAPI za použití základních unixových nástrojů (curl, shell). Sestavení celého clusteru se stejnými nástroji není ani o trošku složitější. Ukážeme si, jak rychle a levně lze vytvořit linuxový cluster a použít ho pro masové zpracovní dat. Na závěr si ukážeme integraci API klienta do webové aplikace.
Adam Kliment, Josef Liška (Virtualmaster)
15.50 Zabezpečení firemních PC pomocí cloud služby Windows Intune
Představení a praktická ukázka nové Microsoft cloud služby Windows Intune, zaměřené na správu a zabezpečení firemních klientských PC a notebooků.
Tomáš Kantůrek (Microsoft)