Policie sice publikuje na svém webu data o zjištěné trestné činnosti každý měsíc, ale nalézt je není vůbec snadné a něco z nich vyčíst je takřka nadlidský úkol. Jako u mnoha jiných úřadů, i u policie přitom může řadu jejích neduhů pomoci vyléčit přístup k informacím o tom, čím se zabývá, s jakými zdroji a s jakým výsledkem. Proto vznikl neziskový projekt Mapakriminality.cz. Přednáška stručně pojedná o genezi projektu, o tom, co může přinést jeho uživatelům a o světlých zítřcích zobrazování policejních dat.
Michal Tošovský pracuje v Otevřené společnosti, o.p.s. jako programový manažer. Zabývá se otázkou kvality policejní služby veřejnosti. Dlouhodobě prosazuje myšlenku, že policie musí být provázána s místními komunitami, v nichž působí, aby dokázala vnímat a řešit jejich problémy, a tato řešení musí umět opřít o úzkou spolupráci s těmito komunitami, o data, která rutinně sbírá při své činnosti a o jejich kvalitní a efektivní analýzu. Vychází z předpokladu, že účinná partnerství na místní úrovni jsou možná jenom tehdy, když mají obě strany dostatek informací. Jejich deficit na straně veřejnosti má mimo jiné pomoci vyřešit projekt Mapakriminality.cz.
Web Prahou na kole má jasný cíl: podpořit jízdu na kole po Praze. Od roku 2008 se snažíme to naplňovat pomocí co nejkomplexnějšího servisu pražským cyklistům. Navíc inspirujeme lidi k tomu, aby se sami snažili podmínky pro jízdu na kole zlepšovat. Základní předpoklad pro vznik dobrého obsahu je pro nás zájem a investovaný čas; pak je možné dělat obsažný web i poměrně úsporným způsobem.
Koordinátor watchdogu
Vratislav Filler vystudoval obor Geodézie a kartografie. Od roku 2006 vytvářel neoficiální cyklomapu Prahy. Stál u zrodu webu Prahou na kole, kde se postupně dostal do pozice editora. Pro Prahou na kole napsal řadu článků, návodů a analýz. V roce 2010 připravil ve sdružení Oživení analýzu problémových míst pro cyklisty v centru Prahy, jejíž výstup je zčásti doposud využíván magistrátem. Stejný rok vedl pro iniciativu Auto*Mat projekt první Zelené mapy. Od roku 2011 pracuje v rámci Auto*Matu jako koordinátor watchdogového týmu a dopravní specialista. Aktuálně pro Prahou na kole spolupracuje na vývoji vyhledávače tras pro cyklisty. Pracuje jako vědecký pracovník ve Výzkumném ústavu geodetickém, topografickém a kartografickem, v.v.i.
Co jsou příběhy na 50 slov. Jak projekt vznikal a kam směřuje. Proč obchodníci a ajťáci píšou mikrostory lépe než spisovatelé, novináři a chrliči P.R. článků. Paradox svobody uvnitř vězení z padesáti slov. Mikropsaní jako protijed na ustrnulé myšlení. Co přinesl projekt české literatuře. Co projekt přinesl jeho autorovi (Kdy už z toho konečně budou ty velké peníze?).
Konzultant, lektor
Zdeněk na webu už třetí rok vydává vypravěčský hard-core Příběhy na 50 slov. Postupně k tomuto svéráznému psaní strhnul spisovatele, ajťáky, překladatele, právníky, obchodníky i jednoho velvyslance a drvoštěpa. Za tři roky práce na projektu vytvořil kolem svého webu obec autorů a čtenářů s mimořádnou fantazií a tvořivostí. Realizoval také další aktivity týkající se psaní - Spisovatelský maraton, Twitteropsaní s J. Rudišem, Historii psanou rukou a celostátní soutěž Slova ve tmě. Zdeněk je na volné noze. V různých rolích se podílí na obchodních projektech. Působí také v neziskové sféře, kde pomáhá jako konzultant a lektor přejímat zkušenosti osvědčené v byznysu.
Tak nějak mimochodem se můj blog muživčesku.cz stal jedním z nejnavštěvovanějších v oblasti pánské módy. Možná jsem pouze jednoký mezi slepými, ale odhalím velké tajemství a recept na to, jak si vybudovat publikum, jak nepodlehnout nabídkám PR a mediálních agentur a jak blog propojit s byznysem tak, aby čtenáři neřvali.
Ředitel
Jakub Lohniský vede firmu Le Premier, která vznikla teprve před rokem a půl. V současnosti je jedním z největších výrobců pánských košil a obleků na míru. Do marketingu zatím neinvestovala téměř žádné peníze. Jakub Lohniský vystudoval VUT v Brně a UTB ve Zlíně. Začínal jako junior executive v Ogilvy PR.