Ručně i softwarově sbíráme z asi tisícovky míst webu informace o tom co zrovna stát, města či exekutoři prodávají. Že takový prodej nemovitostí probíhá často pod cenou, je veřejným tajemstvím, které otevírá pole působnosti pro náš veřejně prospěšný byznys: doplnit informace, aby mohly konkurovat komerčním nabídkám, dostat je mimo úzký okruh zasvěcených, pomoci městům a jiným institucím prodat svůj majetek za rozumné ceny.
Vývojář projektu
Pracuje na deset způsobů s daty veřejného sektoru. Sběr a analytika dat o veřejných zakázkách vyústila v projekty zIndex a VšechnyZakázky.cz, ale třeba i studii ziskovosti firem s akciemi na majitele. Vystudoval informatiku a ekonomii na UK, kde i přednáší. Pracoval pro NERV, externě konzultuje projekty elektronizace veřejné správy, od které si ale drží odstup aby ji zároveň mohl tepat z neziskového sektoru. Od roku 2011 vede vývoj na projektu Vášmajetek.cz, který shromažďuje informace o prodejích státních institucí.
V prezentaci bude představen Markheting.cz, kdo za ním stojí, co je jeho cílem a jaké technologické nástroje nebo new media využívá k jeho naplňování.
Redakční rada
Ondřej je absolventem oboru Marketingová komunikace a PR na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde se svými spolužáky v lednu 2012 spustil oborový webzine Markething.cz, který v září získal 2. místo na Internet Effectiveness Awards 2012. Úspěšnou facebookovou stránku Markethingu vybudoval od prvního fanouška. Zároveň funguje jako pravidelný redaktor a editor webu. Má zkušenosti z PR, zaměřuje se na komunikaci na sociálních sítích.
Objem zadávaných veřejných zakázek v ČR ročně dosahuje hodnot 500 - 600 mld. Kč. Současný oficiální informační systém veřejných zakázek (Věstník veřejných zakázek) neumožňuje přehledně a souhrnně informovat o struktuře jednotlivých zadávacích řízení a data v systému obsahují mnoho nepřesností (názvy zadavatelů, dodavatelů, ceny smluv). Projekt vsechnyzakazky.cz usnadňuje uživatelům lépe a jednodušeji pracovat s daty z Věstníku veřejných zakázek, vytvářet různé sestavy a statistiky podle řady parametrů (např. druhů zadávacích řízení, zadavatelů, časového úseku, CPV kódu předmětů veřejných zakázek atp.).
Projektový koordinátor
Martin je projektový koordinátor Oživení, o. s. pro téma veřejných zakázek. Od roku 2002 se zabývá problémem korupce ve veřejných zakázkách a jejich transparentností.
Služba Zákony pro lidi přináší uživatelům předpisy Sbírky zákonů ČR v aktuálním konsolidovaném znění. Zdarma, bez registrace, s jednoduchou obsluhou, zkrátka "pro lidi", přitom však s nejednou unikátní vlastností. Například zajímavě účinným hledáním, nebo citačním asistentem. Zákony pro lidi byly spuštěny v létě roku 2011 a měly doposud tu čest posloužit až neočekávaně velkému publiku v České republice i na Slovensku (www.zakonypreludi.sk). Příspěvek služby Zákony pro lidi stručně představí ve faktech, číslech, živých ukázkách a poodkryje i nějaké plány do budoucna.
Director
Pavel Gardavský je spojen již mnoho let se společností AION. Ta vešla v určitou známost koncem minulého tisíciletí digitalizací Ottova slovníku naučného a několika dalšími zajímavými projekty z oblasti digitální encyklopedistiky. V tomto tisíciletí pak klienti AION přesměrovali k digitálnímu právu. Pavel vždy hledal „modré oceány“, tedy projekty, do kterých se odváží jen málokdo. Bez skvělých kolegů v AIONu by to samozřejmě bylo ztraceno předem. Aktuálním takovým projektem, kterému se Pavel bude chvíli věnovat ve svém příspěvku na New Media Inspiration jsou www.zakonyprolidi.cz.
Můžete u uživatelů mobilních aplikací uspět s pouhým nápadem a nadšením? SmogAlarm je důkazem, že ano. Aplikaci, která zobrazuje aktuální hodnoty kvality ovzduší představila nezisková organizace Čisté nebe v listopadu 2011. Aplikace si od té doby vysloužila přes 15 000 stažení, přičemž počáteční náklady na marketing a tvorbu aplikace byly 0,- Kč.
Projektová manažerka
Kamila je projektovou manažerkou ostravské neziskové organizace Čisté nebe. Organizace se zabývá problematikou ovzduší na Ostravsku a Kamila v ní zúročuje zkušenosti ze svého předchozího studia (Dublin City University) a zahraniční praxe (Greenpeace International - Amsterdam).
Tajemník online i v terénu
Jakub je absolventem oboru Studia nových médií (@stunome) Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kde již šestým rokem působí jako tajemník, lektor a nejnověji i jako doktorand. Po zkušenostech s CSR, projekty firemního dobrovolnictví a koordinaci vývoje platformy pro párování pracovních nabídek s nezaměstnanými skrze sémantická data (@damepraci), se jeho odborný zájem přesunul k oblasti #quantifiedself, #wearables a #bigdata, která je i rámcem jeho dizertačního projektu. Beznadějný new media lover a #fitbit addict.