Freelancer
Původně inženýrka ekonomie s diplomem z Jihočeské univerzity započala svou pracovní pouť životem na Úřadu vlády ČR coby pracovnice odboru premiéra. Navštívila na 50 zemí světa, nejvíce si zamilovala Mexiko, ve kterém prožila 3 roky života. O zemi opeřeného hada přednáší a také z ní přiváží ručně vyráběné přírodní šperky. V roce 2014 se stala akreditovanou ICF koučkou, členkou EMCC CZECH, o.s. Její velkou vášní je fotografování a tvorba prezentačních videí. Miluje děti a višňovou marmeládu. Radčino celoživotní přání je šířit inspirativní lidské příběhy.
Lidé s jejich elánem, schopnostmi a zkušenostmi jsou hlavní hodnota, kterou v Kindred Group máme. Co může 140hlavá firma nabídnout talentům v konkurenci reklamních agentur, start-upů a poradenských společností? Diverzitu a prostor pro seberealizaci. Věříme v individualitu jednotlivců i rozmanitost našich firem. Lidem, kterým věříme, dáváme zázemí pro růst vlastních projektů, nebo je zapojujeme do vedení těch současných. Zodpovědnost za úspěch je nejlepší motivace.
CEO
Michal Nýdrle je zakladatelem největší české nezávislé komunikační skupiny Kindred Group a reklamní agentury Nydrle. Dlouhodobě se aktivně angažuje ve startupových projektech (v minulosti například Brand Embassy nebo lifestylový magazín Soffa) a v roce 2016 se podílel na vzniku venture fondu Air Ventures. Michal je členem prezidia Asociace komunikačních agentur a pravidelně přednáší na marketingových konferencích.
Týmy v Creative Dock jsou kvůli našemu modelu práce vystaveny pod veliký tlak a abychom zaručili úspěch našich startupů, tak se řídíme několika pravidly, které zaručují potřebnou dávku kreativity, kooperace a know-how. Těchto několik principů bude představeno na případu našeho nového startupu HoppyCar.
Majitel a výkonný ředitel
Martin Pejša založil a vede Creative Dock. Před tím roky pracoval ve velkých firmách, naposledy jako obchodní ředitel ve Vodafone CZ, kde vedl více než 1 000 lidí v obchodech a call centrech. Pak ale prodal byt, vzal veškeré úspory a slibně rozjetou korporátní kariéru vyměnil za podnikání. Postupem času se díky Martinovu uvažování stalo z Creative Docku místo, kde vznikají startupy na objednávku velkých firem i startupy vlastní. Po čtyřech letech Creative Dock přivedl na trh 30 startupů a pracuje zde přes 250 lidí.
Má prezentace bude mít dvě roviny. Nejprve ukážu, že se mění práce jako taková. Třeba to, že přibývá profíků na volné noze nebo že mladí nechtějí plné úvazky. Potom na příkladech Easytask a Profinatu ukážu, jak tohle ovlivňuje konkrétní každodenní práci na inovacích. Je lepší člověka nabrat na úvazek nebo ho získat jen na projekt? Jak se nejrychleji dostat od nápadu k produktu? Jak tu flexibilitu uřídit?
Business owner
Před deseti lety jsem začínal jako product manager v Newton Media, kde jsem měl na starosti polovinu služeb, zejména databázi MediaSearch. Poté jsem si dal pauzu a odjel studovat magisterský program Innovation Management na Manchester Business School v Anglii. Pak jsem v analytické firmě IDC rozjížděl tři mezinárodní produkty v týmu, který byl částečně v Praze, USA a Asii. Následně jsem byl přes dva roky v Jihomoravském inovačním centru jako konzultant, krátce pobyl v inovační agentuře Direct People a rok a půl jsem se pak staral o re-design a rozvoj portálu Jobs.cz v LMC. Od konce roku 2015 pro LMC hledám nové příležitosti v oblasti svobodnější práce, konkrétně vedu projekty Easytask.cz a Profinaut.com.
HR bývá často technologickou popelkou. Pojďte se s námi podívat, co všechno vám markeťáci tají. Až do loňského roku, kdy jsme si začali trochu více hrát s našimi startupovými produkty, jsme neměli tušení, co všechno se dá z webu získat. Necháme vás nahlédnout pod pokličku našeho webu a ukážeme vám, které marketingové triky stojí za vyzkoušení.
Student Relations Manager
Zuzana je první ajťák, který v Kenticu zdrhnul do HR. Do té doby nadšenec pro agilní vývoj se vydala do náborových vod a začala se věnovat aktivitám na univerzitní půdě. Dnes se zaměřuje hlavně na náborový marketing, kde zúročuje svoje technické znalosti.
Chief Administrative Officer
Gabriela Jakabová pracuje sedm let v brněnské firmě Kentico software. Za tu dobu se z malé startupové firmičky stala středně velká mezinárodní firma. Startupový duch je ale stále neopouští, proto vyvíjejí nové produkty formou interních startupů. Gabriela má na starosti administrativní a organizační zázemí firmy, což je zejména HR, Finance, Office Management a právní záležitosti. Zní to sice strašlivě nudně, ale někdy to je velká zábava.
Nejefektivnější tým je ten, který se celý i s klientem vejde do jedné kanceláře. Ale realita taková není. Bavíme se o 21. století, o komplexní projektech, o nedostatku lidí na trhu práce, o propojeném světě, o work-home office balance. Jaké jsou předpoklady fungujícího distribuovaného týmu? Co naopak nedělat? Jak sebe-motivovat tým, abych nad ním nemusel mít neustálý dohled? Roman nasdílí své projekty z praxe.
Jednatel
Roman vedl první tým v roce 2001, který byl součástí mezinárdních projektů ČR, Německo, USA. Od roku 2004 se jako konzultant firmy Tieto podílel na budování a rozvíjení týmů spolupracujících napříč Evropou (jedná se přes 500 projektů). V roce 2013 spoluzaložil RainFellows, které poskytuje management consulting nejen v IT, ale napříč obory. Je Board member ve firmách IQ Kuchyně, Avogado.cz a mezinárním projektu Newired, ve kterých jsou RainFellows i společníky.
Prostředí startupu je velmi různorodé. Naráží se na problémy, které firma ještě neřešila. Střídají se vlny nadšení, napětí, zklamání a radosti. Čeká se na rozhodnutí investora nebo na velkého klienta. Často se neví, jestli spolu lidé budou pracovat za další půlrok a svět kolem utíká rychle kupředu. Jak v takovém prostředí pečovat o kolegy a vytvářet dobré pracovní podmínky? A jakou roli v tom hraje design?
Human-Centered Designer. Nová posila v posádce Court of Moravia. Orientuje se na svobodné firmy a jak svobodné prostředí v práci vytvářet, jak zlepšovat komunikaci, identifikovat problémy a zapojovat kreativní metody. Vystudoval informatiku a má pracovní zkušenosti z IT firem. Postupem času zjistil, že ho více než interakce informace se strojem zajímá interakce informace s člověkem, a propadl Human Centered Designu. V současné době také učí na univerzitní půdě.