Vedoucí rubriky Věda a technologie
Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.
Proč se my dospělí chováme jako malé děti, co se bezpečnosti online týče. Proč hazardujeme s vlastním soukromím, informacemi o nás? Co nás vede k přesvědčení, že 123456 je lepší heslo než 12345. Proč je Internet veřejný prostor a proč věříme lživým slibům od Facebooku či Snapchatu ve světě, kde nás mohou šmírovat všichni. Byť to v zásadě ani nemusí dělat, sami tomu aktivně napomáháme.
Internetový publicista
Internetový publicista, co navzdory věkové kategorii ví o sociálních sítích a souvisejících tématech tolik, že by na to možná měl dostat zbrojní pas. Konzultant v marketingu, bezpečnosti, ochrany soukromí, public relations. Autor knih a tisíců článků. Provozovatel 365tipu.cz
"There's an app for that" je motto dnešní doby. Mobilní aplikace používáme na všechno - od prohlížení webu, přístup k internetovému bankovnictví až po sledování videí roztomilých koťátek. Jenže jak jsou tyto aplikace bezpečné? Jak jednoduché je převzít kontrolu nad Vaším telefonem a potažmo bankovním účtem? A co sledování v reálném čase? V této přednášce ze zaměříme na bezpečnost užívání mobilních telefonů z pohledu bězného uživatele.
IT Security Consultant
Martin Hartl v současnosti pracuje jako IT Security Consultant ve společnosti AEC a.s., kde jsou jeho denní náplní penetrační testy mobilních a webových aplikací. Za poslední rok mu pod rukou prošly stovky mobilních aplikací z různých odvětví, zejména pak bankovnictví, zdravotnictví, pojišťovnictví a další kritické aplikace pro všechny populární platformy. Dříve pracoval jako správce sítě ve společnosti Accenture a studoval Kybernetiku a Robotiku na FEL ČVUT.
V souvislosti s (ne)bezpečím na internetu řadu lidí jako první napadne asociace: peníze > banka > internetové bankovnictví > hackeři > úspory v ohrožení. Způsobů, jak přijít prostřednictvím internetu o peníze je ovšem daleko více. V součtu jde o hodně, o čím dál více, a tomu také odpovídají používané metody.
Ředitel divize konzultačních služeb
Karel Miko vystudoval MFF UK v Praze. Je zaměstnancem společnosti DCIT, a.s., kde v současné době působí jako ředitel divize konzultačních služeb, která poskytuje služby v oblasti informační bezpečnosti (bezpečnostní audity, penetrační testy, analýzy rizik, certifikace ISMS, BCP), dále konzultace související s IT projekty a audity IS/IT. Je členem sdružení ISACA a držitelem certifikátu CISA.
Michal Salát zmíní několik velkých úniků informací za poslední rok, co bylo jejich příčinou (pokud je to známo), jaká data unikla a jak se společnost proti takovým únikům může bránit. U všech incidentů vysvětlí dopady na postiženou společnost a její uživatele/zákazníky a jak se zachovat, když je únik informací potvrzen.
Threat Intelligence Analyst
Michal Salát začal pracovat v Avastu ještě za studií na ČVUT jako analytik malware, věnoval se reverznímu inženýrství spustitelných souborů na platformě Windows a okrajově programovaní aplikaci v C++ a skriptovaní v Perlu. O něco více než rok se věnuje monitoringu interních serverů, a analýze dat, kde vyhledává potenciální hrozby pro jejich uživatele.