Konzultant marketingu
Vladimír Rejlek pracuje 18 let v oboru digitálního marketingu. Založil agenturu Publicis Modem – digitální brand skupiny Publicis Groupe a poté byl šéfem digitalu ve WUNDERMANu. Pracoval pro lokální i globální klienty jako jsou FORD, Microsoft, Nestlé, PlayStation, innogy, KB, CK Fischer a další. Na zadavatelské straně řídil digitální marketing a transformaci travel skupiny Blue Style, vedl tým marketingu a inovací ve společnosti EDENRED. V současné době působí jako konzultant marketingu na volné noze.
Láká nás všechny. Ale kde jsou jeho právní mantinely? Víte, kolem jakých událostí byste měli našlapovat po špičkách? Je moudré se vyjadřovat k politické situaci? K propuštění nejsledovanějšího vězně v republice? Kudy vedou limity fandění závěrečné sérii nejsledovanějšího seriálu dekády? Pojďme se na to podívat, zvesela, prakticky a rovnou k věci.
Advokátka
Petra Dolejšová je advokátka se specializací na právo v oblasti e-commerce, marketingu, ochranu osobních údajů, značky a práva v AI. Často a ráda předává své know how na školeních, ze kterých vynechává paragrafy, na jejich místo sází příklady z praxe, lehkost a vtip. Za svou praxi proškolila více než 42 tisíc posluchačů a v roce 2023 za svou práci obdržela od ocenění Osobnost roku. Posluchačům se nechce věřit, že po jejích přednáškách “chtějí právní přídavek”.
Stěžejní ve virální video reklamě na sociálních sítích, která je na hraně, jsou 3 věci – humor, cíl reklamy, který propagací sledujete, a ukočírování jejího vyznění tak, aby nespadla do vulgarity, nepřekročila určitou mez (kterou má však každý nastavenou jinak) a byla většinou zákazníků pochopena – neodradila je. A nejlépe, aby je skutečně rozesmála. Plán je i ten, že se na reklamu navalí i negativní reakce, které skvěle zvýší dosah reklamy. Těch však musí být oproti pozitivním reakcím minimum. Tak se připomenete stálým zákazníkům a zároveň zaujmete nové, se kterými pak můžete dále pracovat pomocí běžných „nekontroverzních“ reklam.
Online Marketing Manager/Creative Director
Po působení v časopisech jako redaktor po vysoké škole a současně i následně s tím v několika reklamních agenturách na pozicích copywritera a PR specialisty, jsem se postupně stále více začal věnovat propagaci v online prostředí, převážně na sociálních sítích. Následně jsem přešel na klientskou stranu do společnosti Kolkovna Restaurants na pozici Online Marketing Managera. Zde se věnuji řízení veškerých marketingových kampaní, ať již samostatně pro naši značku či ve spolupráci s našimi partnery, jako jsou např. Pilsner Urquell, DámeJídlo, Kofola, Birell, Božkov, Becherovka či rezervační portál Restu. Několikrát do roka vedu přednášky pro různé firmy o sociálních sítích.
Vytipovali jsme tři kampaně, o kterých se hodně mluví. A otestovali, jestli všechna ta pozornost značce spíš pomáhá, nebo škodí. Mají diváci po zhlédnutí brand raději? A koupí si pak spíš daný produkt, nebo službu? 95 % nákupních rozhodnutí se odehrává v podvědomí a proto se lidí neptáme, co si o reklamě myslí. Místo toho měříme, co se jim odehrává ve starších strukturách v mozku. Nás zajímají emoce, asociace a symboly.
spolumajitel, ředitel výzkumu
Vojtěch je spoluzakladatel a ředitel výzkumu společnosti Behavio, která se zabývá aplikací behaviorálních věd v marketingovém výzkumu. Řešil stovky výzkumných projektů v oblasti brandu, kampaní, veřejného mínění a participace. Stojí za inovativními projekty jako Behavio Platform, Atlascechu.cz, Trendaro.cz.
Je možné, aby neziskovka nestrašila veřejnost děsivými statistikami a přesto měla úspěch? Proč často ty nejzajímavější a nejodvážnější kampaně vznikají právě v neziskovém sektoru? A jak je na tom Česká republika? To si ukážeme na příkladu neziskové organizace Loono, která má za sebou kampaně jako #prsakoule nebo Dole dobrý a jejíž komunikace je často označována jako „na hraně”.
Marketing Manager
Petra Císařová vystudovala obor Mediální studia na FSV UK. Už během studia nabírala zkušenosti z praxe. Nejprve spolupracovala na přípravě obsahu v redakci televize a poté v digitálním marketingu v nadnárodní společnosti. Před 2 lety se rozhodla odejít z korporátního prostředí do neziskového sektoru. Od té doby působí jako marketingový manažer v neziskové organizaci Loono.
Kreativita jako přidaná hodnota. Bez ní to nefunguje, s ní občas taky ne. Ve své přednášce vyberu nejzajímavější a nejdiskutovanější reklamní kampaně od nás i ze zahraničí, které nešlo přehlédnout, a řekneme si, zda to bylo ku prospěchu značky či naopak.
Ideamaker
Jako kreativní ředitel vedl týmy v nadnárodních i ryze českých reklamních agenturách. Spolupracoval na mnoha českých i světových reklamních kampaních. V současnosti se v agentuře HAZE, kterou spoluzakládal, věnuje především inovacím v komunikaci. Přednáší na VŠE a VŠKK.
Na reálném příkladu z naší advokátní praxe si ukážeme, jak se bránit před konkurencí v případě, že se název brandu stal synonymem pro celou kategorii produktů (např. energetický nápoj = redbull, kamera na sport = gopro). Několik konkurenčních společností začalo v rámci svých marketingových kampaní pro prodej vlastních výrobků cíleně využívat brand našeho klienta, který však byl zapsanou ochrannou známkou a tedy požíval právní ochrany nejen na úrovni hospodářské soutěže. Konkurence mj. v rámci svých PPC kampaní používala tuto ochrannou známku jako klíčové slovo pro vybrané vyhledávače, takže i když zákazníci hledali přímo webové stránky našeho klienta, tak jim vyhledávače na prvních místech nabízely stránky konkurence. Řekneme si, kde jsou hranice toho, kdy lze marketing cílit na brand konkurence, kde jsou hranice a jaká může být sankce za takové jednání. Ukážeme si, jaké nástroje pro vyhodnocování a nastavování kampaní, které marketéři běžně používají, umí advokáti využít pro vyčíslení náhrady škody a ušlého zisku a že každý proklik pak může být mnohem dražší, než se původně zdálo.
advokát - partner
Ladislav Drha, advokátní kancelář
Ladislav pomáhá firmám dělat odvážná rozhodnutí. Specializuje se zejména na trestní, obchodní právo a soudní spory. Poskytuje komplexní právní služby v oboru práva obchodních společností, fúzí a akvizicí. Rovněž zastupoval několik investičních subjektů v řízení před Českou národní bankou, kdy hodnota transakcí dosáhla několika miliard korun.