Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Tomáš Baldýnský

Muž mnoha talentů, International man of hystery nebo také genius for hire. Sloupkař Lidových novin, kreativní producent sitcomu Comeback a Global Format Lead komediálních seriálů, které vyrábí mediální skupina CME nejen v Česku a na Slovensku, ale také v Rumunsku, Bulharsku, Chorvatsku a ve Slovinsku. Jeho sloupek Baldachýn na přelomu století na několik let poznamenal vývoj české internetové publicistiky podobně jako humoristický server Kompost.cz, který pomohl založit. Působil také jako reportér a filmový kritik časopisu Reflex, šéfredaktor filmového měsíčníku Premiere či předseda rady Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. 

Petr Cífka

Šéfredaktor nejčtenějšího domácího filmového magazínu MovieZone.cz. Absolvoval mediální studia na FSV UK a politologii a evropská studia na FSS MU, zabývá se aktivně i pasivně audiovizuální tvorbou v kinech, v televizi i na internetu. Působil v řadě tištěných i internetových médiích, od časopisu Reflex, přes měsíčník Premiere až po týdeník Respekt, nakonec ale zakotvil ve vlastním internetovém magazínu, který převzal pomyslnou štafetu po tištěných filmových časopisech. Nyní pracuje v internetovém oddělení televize Nova a zabývá se prezentací jejich pořadů a seriálů, sociálním marketingem a dalšími výzvami, které přináší „nová doba“. Narodil se v roce 1983 v Pardubicích, svůj život ale rovnoměrně rozdělil mezi Brno a Prahu.

Jan Gregor

Kulturní redaktor týdeníku Respekt, specializující se na filmy. Narodil se roku 1976 v Turnově. Vystudoval žurnalistiku a mediální studia na FSV UK. Školu absolvoval nedoceněnou diplomovou prací zabývající se analýzou narativních postupů v seriálech Tom a Jerry a Jen počkej, zajíci. Nemá televizi, proto je vděčný rychlému internetu, že se může dívat na seriály.

Jiří Suchomel

Student nových médií na FF UK. Většinu svého profesního života spojil s Českým rozhlasem Leonardo jako redaktor zaměřený na techniku a webeditor. Nyní ho po více než pěti letech opouští, aby se mohl v klidu dívat na televizi. Seriálům se věnoval i jako redaktor časopisu YOP!, který na sklonku své existence patřil do mediální skupiny Mafra.

Vratislav Šlajer

Filmový a televizní producent, věnuje se tvorbě hraných, dokumentárních a animovaných filmů ve společnostech Bionaut Films a FilmBrigade. Produkoval např. filmy Pouta (5 Českých lvů, 5 cen české filmové kritiky), Kdopak by se vlka bál (uvedení na Berlinale 2009), Smradi (7 nominací na České lvy), Auto*Mat (cena diváků na MFDF Jihlava), Medvědí ostrovy (nominace na Českého lva pro nejlepší dokument) a televizní pořady Hotel Insomnia, seriály Letiště (nominace na cenu TýTý) a Přešlapy. Držitel Českého lva a Ceny české filmové kritiky za film Pouta, člen EFA, ČFTA, APA. V roce 2002 byl na festivalu v Cannes oceněn jako Producer on the Move, ve stejném roce se stal členem prestižního producentského networku ACE (Ateliers du Cinéma Europeén). Spolupracuje s režiséry různých generací, např. Maria Procházková, Radim Špaček, Martin Mareček, Martin Ryšavý, Petr Zahrádka, Václav Švankmajer, Věra Chytilová, Zdeněk Tyc, Tomáš Hejtmánek a další. Narodil se v roce 1977 v Praze.

Lukáš Vychopeň

vychopen.org

Překladatel, spoluzakladatel serveru Kompost a autor náhodného humoru. Jako jeden ze dvou spolutvůrců populárního webového nástroje Hulanator napsal jednu z nejsmutnějších kapitol v historii českého SEO. V roce 2009 vydal pod hlavičkou projektu WTFK soundtrack k českému internetu, kterým zmapoval největší milníky v jeho dějinách. O rok později se zúčastnil soutěže AZ-kvíz. V současné době se podílí jako hlavní analytik na rozvoji zpravodajského serveru Vychopen.org a informačního portálu Fekalendarium.cz. Většinu svých projektů publikuje vzhledem k jejich neslučitelnosti s právem anonymně. Na jeho dopadení je dodnes vypsána odměna 1 milion Kč, kterou se opakovaně pokusil sám získat. V pracovní dny studuje herectví a zahradní architekturu.