Miloš Balabán je absolventem Institutu mezinárodních studií FSV UK, v současné době působí jako Vedoucí Střediska bezpečnostní politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK a je manažerem pojektu výzkumu vývoje a inovací "Trendy, rizika a scénáře bezpečnostního vývoje ve světě, Evropě a ČR - dopady na bezpečnostní politiku a bezpečnostní systém ČR". Byl vedoucím autorského kolektivu monografie "Kapitoly o bezpečnosti" (nakl. Karolinum 2007, 2010).
Ondřej Caletka vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor Telekomunikační technika. V současné době pracuje v oddělení podpůrných služeb ve sdružení CESNET, provozujícím národní síť vědy a výzkumu. Přednáší a píše články o Linuxu a open source. Občas také programuje drobné konzolové a webové aplikace.
Internetový publicista, co navzdory věkové kategorii ví o sociálních sítích a souvisejících tématech tolik, že by na to možná měl dostat zbrojní pas. Konzultant v marketingu, bezpečnosti, ochrany soukromí, public relations. Autor knih a tisíců článků. Provozovatel 365tipu.cz
Petr Dvořák je CEO společnosti Lime HighTech Solutions a vedoucím inovačního inkubátoru mobilní divize společnosti Avast. Před nástupem do těchto pozic byl Petr partnerem a konzultantem mobilních technologií ve společnosti Inmite, která se zaměřovala na vývoj mobilních aplikací pro přední české banky, světové automobilky, telefonní operátory a mediální domy, a kterou společnost Avast v červenci 2014 koupila a přetvořila v divizi Avast Mobile. Před příchodem do Inmite pracoval Petr dva roky na produktu NetBeans ve společnosti Sun Microsystems. Petr vystudoval softwarové inženýrství na Karlově Univerzitě v Praze.
Vystudoval Střední průmyslovou školu Dvůr Králové nad Labem a Univerzitu Hradec Králové, obor obecná informatika. Počítačová havěť ho zaujala okamžitě, jakmile se dostala i do jeho PC. Zájem ho dovedl až ke vzniku portálu viry.cz v roce 1998. Havěť se stala jeho koníčkem i prací, neboť od roku 2003 pracuje ve společnosti ESET software.
Vystudoval výpočetní techniku na elektrotechnické fakultě ČVUT a dnes působí jako vedoucí týmu Linuxových administrátorů u předního českého poskytovatele webhostingových služeb ACTIVE 24, který je největším registrátorem domén zabezpečených technologií DNSSEC v celosvětovém měřítku. Tuto společnost také zastupuje na pracovní skupině českého národního computer security incident response teamu.
Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.
Petr Komárek pracuje ve společnosti ZONER software na pozici ředitele divize internetových služeb, pod kterou spadají hlavní projekty CZECHIA.COM, regZone.cz a inPage.cz. S problematikou bezpečnosti na internetu se setkal již v roce 2003, kdy byl manažerem Certifikační autority Czechia, vydávající SSL i osobní certifikáty. V dnešní době je společnost ZONER největším zprostředkovatelem SSL certifikátů v České republice a nabízí certifikáty VeriSign, THAWTE, Geotrust a další.
Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.
Petr Krčmář působí jako šéfredaktor serveru Root.cz. Vystudoval elektroniku se zaměřením na počítačové systémy. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá téměř dvacet let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Propaguje nasazení otevřeného software a svobodný přístup k informacím. Je aktivním členem sdružení vpsFree.cz, ve kterém členové spravují vlastní VPS infrastrukturu.
Andrea Kropáčová se oblasti bezpečnosti věnuje od roku 2003, kdy ve sdružení CESNET vybudovala bezpečnostní tým CESNET-CERTS, první CSIRT tým, který byl v České republice etablován a uznán světovou bezpečnostní infrastrukturou. Tyto zkušenosti využila při budování a vedení dalšího bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, který od roku 2011 plní roli Národního CSIRT týmu České republiky a je provozován sdružením CZ.NIC, pro které Andrea v letech 2011 až 2015 pracovala. V letech 2011 až 2014 vybudovala se svým týmem Forenzní laboratoř (FLAB), která je expertní bezpečnostní jednotkou sdružení CESNET. V současné době se věnuje rozvoji bezpečnostních služeb a bezpečnostní strategii e-infrastruktury CESNET a reprezentaci sdružení CESNET v národních i mezinárodních bezpečnostních infrastrukturách. Získané vědomosti a zkušenosti využívá pro osvětovou a vzdělávací činnost.
Vystudoval FEI-STU v Bratislavě a FEL-ČVUT v Praze obor informatika s diplomovou prací zaměřenou na ultra-bezpečné systémy. Je držitelem prestižních bezpečnostních certifikaci CISSP a CEH, vede slovenskou OWASP pobočku. Je také spoluzakladatelem organizací Progressbar a SOIT, kde vede sekci pro IT bezpečnost. Pavel má pravidelné prezentace na různých světových bezpečnostních konferencích (Nizozemsku, Lucembursku, Berlíně, Varšavě, Krakově, Praze). V minulosti demonstroval možnost zneužití SMS jízdenek ve všech velkých městech Evropy, spolu s kolegou Norbertem Szeteiom demonstroval masivní prolomení čipových karet Mifare Classic. Má 14-leté zkušenosti v oblasti IT bezpečnosti a penetračního testování a tvorby nejrůznějších bezpečnostních auditů včetně sociálního inženýrství či forenzní analýzy. Je spoluautor testovací příručky OWASP Testing Guide v3, detailně ovládá OSSTMM, ISO17799/27001, má dlouholeté zkušenosti s manuálním vyhledáváním zranitelností a různými bezpečnostními nástroji. Ovládá množství programovacích jazyků (ASM, C, C++, XSLT, Perl, Java, PLSQL, Lisp, Prolog, skriptovací jazyky) a operačních systémů, věnuje se také VoIP a zajímavému výzkumu v oblasti IT bezpečnosti.
Ondrej Mikle vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor informatika. Pracuje jako programátor pro výzkum a vývoj v Laboratořích CZ.NIC, výzkumném a vývojovém centru sdružení CZ.NIC, kde se věnuje především projektům spojeným s PKI, bezpečnostními technologiemi SSL/TLS a DNSSEC.
Absolvent ČVUT v oboru slaboproudá elektrotechnologie, po absolvování v roce 1975 pracoval 16 let ve Výzkumném ústavu sdělovací techniky A.S. Popova zejména v oboru počítačové grafiky a automatizovaných návrhových systémů, postupně jako vedoucí sektoru návrhových systémů a ředitel divize IT. V roce 1991 spoluzakládal společnost T-SOFT s.r.o, kde po její transformaci na akciovou společnost působí ve funkci předsedy představenstva. Je zakládajícím členem české pobočky AFCEA (www.afcea.cz) a členem její rady ředitelů. Pracuje jako Vice-Chairman v Českém národním výboru pro odstraňování katastrof. Zastává rovněž vedoucí funkci v mezinárodní organizaci TIEMS (www.tiems.org). Jeho odborná činnost je zaměřena na počítačovou grafiku, informační logistiku, informační bezpečnost, systémy pro ochranu obyvatel a životního prostředí, interoperabilitu systémů, krizové řízení, ochranu kritické infrastruktury a další související otázky. Koníčky: Hudba (aktivní hráč na piano), horská turistika, fotografování.
Ivo Rosol se narodil se 19.4. 1958 v Praze. Vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor technická kybernetika. Pracoval jako interní aspirant v Ústavu teorie informace a automatizace ČSAVa potél jako odborný asistent elektrotechnické fakulty ČVUT. Od roku 1990 pracuje ve společnosti OKsystem, v současné době na pozici ředitele vývojové divize. Jeho specializací jsou podnikové informační systémy, jejich analýza, návrh, implementace a provoz. Současně se zabývá otázkami bezpečnosti, aplikace krytografických technologií a problematikou čipových karet.
Petr Špringl je absolventem Fakulty informačních technologií a Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně. Během studií se spolupodílel na R&D projektu Liberouter na CESNET z.s.p.o., kde působil jako softwarový vývojář a zástupce vedoucího softwarového oddělení a zabýval se vývojem vysokorychlostních síťových zařízení. Od roku 2009 pracuje ve společnosti INVEA-TECH a.s. a nyní je produktovým manažerem řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí - řešení FlowMon.
Po absolvování jazykového gymnázia začal svou kariéru ve společnosti PCS. Od roku 2005 pracuje v divizi DATAGUARD kde začínal na pozici technického konzultanta, následně i obchodního konzultanta. Od června roku 2006 zastává pozici manažera distribuce produktů Kaspersky pro ČR a SR.