Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

11:10 - 11:30

Bezpečnostní monitoring a detekce anomálií, případová studie Chuck Norris

Bezpečnost IT infrastruktury a počítačové sítě jsou dnes klíčové pojmy nejenom pro expertní CSIRT týmy. Stačí pro jejich dosažení nasadit firewall a IDS/IPS? Nebo je potřeba více? Podívejme se názornou formou na průřez dostupnými technologiemi, podívejme se proč je monitoring nedílnou součástí bezpečnosti a jak monitoring pomohl odhalit mezinárodní botnet Chuck Norris.

Petr Špringl Petr Špringl

FlowMon Product Manager

Flowmon Networks

Petr Špringl

Petr Špringl je absolventem Fakulty informačních technologií a Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně. Během studií se spolupodílel na R&D projektu Liberouter na CESNET z.s.p.o., kde působil jako softwarový vývojář a zástupce vedoucího softwarového oddělení a zabýval se vývojem vysokorychlostních síťových zařízení. Od roku 2009 pracuje ve společnosti INVEA-TECH a.s. a nyní je produktovým manažerem řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí - řešení FlowMon.

11:35 - 11:55

"Význam bezpečnosti mobilních platforem jde ruku v ruce s rostoucí popularitou smartphonů"

Používání mobilních telefonů a "chytrých" telefonů čili smartphonů je dnes vcelku běžnou záležitostí. Zvlášť popularita smartphonů je stále více na vzestupu. Usnadňují nám komunikaci, ale zároveň se mohou stát i předmětem krádeže či ztráty. Co Vás poté bude bolet více? Cena mobilu nebo informace v něm uložené (kontakty, kalendář apod.)?

Bohdan Vrabec Bohdan Vrabec

Kaspersky Distribution Manager

PCS

Bohdan Vrabec

Po absolvování jazykového gymnázia začal svou kariéru ve společnosti PCS. Od roku 2005 pracuje v divizi DATAGUARD kde začínal na pozici technického konzultanta, následně i obchodního konzultanta. Od června roku 2006 zastává pozici manažera distribuce produktů Kaspersky pro ČR a SR.

12:00 - 12:20

"Čipové karty, elektronické občanky a bezpečnost"

Budoucnost je očipovaná. Chytré karty vybavené čipy jsou všude kolem nás, nejnověji také v občanských průkazech vydávaných od letošního roku. Co to znamená z hlediska bezpečnosti, propojení databází a ochrany osobních dat? Do jaké míry jsou použíté technologie zranitelné? A co lidský faktor?

Ivo Rosol Ivo Rosol

Ředitel vývojové divize

OKsystem a.s.

Ivo Rosol

Ivo Rosol se narodil se 19.4. 1958 v Praze. Vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor technická kybernetika. Pracoval jako interní aspirant v Ústavu teorie informace a automatizace ČSAVa potél jako odborný asistent elektrotechnické fakulty ČVUT. Od roku 1990 pracuje ve společnosti OKsystem, v současné době na pozici ředitele vývojové divize. Jeho specializací jsou podnikové informační systémy, jejich analýza, návrh, implementace a provoz. Současně se zabývá otázkami bezpečnosti, aplikace krytografických technologií a problematikou čipových karet.

12:20 - 13:20

Oběd

13:20 - 13:40

"Protokoly omezující moc certifikačních autorit"

Důvěryhodnost certifikačních autorit začala být v posledních měsících zpochybňována více než kdy předtím. Za rok 2011 byly hlavními důvody především napadení autorit Comodo, Diginotar; tento rok se Trustwave přiznala k vydávání certifikátů pro korporátní man-in-the-middle "útoky".

Naštěstí už existují návrhy několika protokolů, které mají omezit
možnost libovolné CA vydat certifikát pro libovolnou doménu. Ukážeme si principy jejich fungování a proti jakým útokům chrání.

Ondrej Mikle Ondrej Mikle

CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Ondrej Mikle

Ondrej Mikle vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor informatika. Pracuje jako programátor pro výzkum a vývoj v Laboratořích CZ.NIC, výzkumném a vývojovém centru sdružení CZ.NIC, kde se věnuje především projektům spojeným s PKI, bezpečnostními technologiemi SSL/TLS a DNSSEC.

13:45 - 14:05

"SSL - bezpečná a důvěryhodná komunikace na internetu a jak na to?"

Základy bezpečné komunikace na internetu pomocí SSL, přehled a zajímavosti světových a českých certifikačních autorit vydávajících SSL certifikáty.

Petr Komárek Petr Komárek
Petr Komárek

Petr Komárek pracuje ve společnosti ZONER software na pozici ředitele divize internetových služeb, pod kterou spadají hlavní projekty CZECHIA.COM, regZone.cz a inPage.cz. S problematikou bezpečnosti na internetu se setkal již v roce 2003, kdy byl manažerem Certifikační autority Czechia, vydávající SSL i osobní certifikáty. V dnešní době je společnost ZONER největším zprostředkovatelem SSL certifikátů v České republice a nabízí certifikáty VeriSign, THAWTE, Geotrust a další.