Náměstek ministra průmyslu a obchodu
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Petr Očko vystudoval informační management a evropskou integraci na VŠE a dále absolvoval studium v oblasti informační ekonomiky na FF UK. Začínal v technologickém startupu - Globe Internet. Jako expert v oblasti evropské ekonomické integrace se pak na ministerstvu financí od roku 2001 věnoval oblasti strukturálních fondů EU, od roku 2004 pracoval jako poradce náměstka ministra financí pro oblast finančního trhu a v roce 2006 byl vládou pověřen funkcí národního koordinátora zavedení eura. Od srpna 2007 pak působil v soukromé sféře jako koordinátor projektů EU ve společnosti Telefónica O2. Do státní správy se vrátil v roce 2009 na pozici vrchního ředitele pro oblast rozpočtu a fondů EU na ministerstvu dopravy a od srpna 2010 pak působil jako sekční ředitel pro oblast fondů EU, výzkumu a vývoje na ministerstvu průmyslu a obchodu, kde měl na starosti zejména řízení klíčových programů na podporu průmyslového výzkumu a vývoje, inovací a podnikání. V letech 2012-2013 měl jako pověřený generální ředitel na starosti také stabilizaci a rozvoj agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Od roku 2015 vedl na MPO odbor finančních nástrojů a řízení projektů a připravoval zejména projekt Národního inovačního fondu či transformaci Českomoravské záruční a rozvojové banky. V březnu 2016 pak byl vládou jmenován předsedou Technologické agentury ČR a v jejím čele úspěšně napomáhal rozvinout podporu aplikovaného výzkumu v oblastech klíčových pro Českou republiku, včetně oblasti tzv. Průmyslu 4.0 a dalších významných trendů.
Business Unit Manager
Radim Klabal se aktuálně v Soitronu zaměřuje na umělou inteligenci, využití botů a automatizaci procesů. Má praktické zkušenosti z mnoha realizovaných projektů. Je také specialistou na platformy Microsoft produktů v různých oblastech, infrastrukturu, návrh aplikací a cloudová řešení. Věnuje se vývoji nových produktů a rozvoji technologií v rámci oblasti Internet of Things. Testuje nové technologie a navrhovaná řešení na jejich využitelnost, budoucí potenciál a dopad na strategii firmy. V rámci projektu Identifikace potravin využíval platformu umělé inteligence pro analýzu správnosti vkládaných a měřených dat. Rád propojuje technologie s reálným životem a soustředí se na zavádění aplikací a automatizaci ve školách.
Analytik
Ve společnosti ACREA CR se již dvacet let věnuji statistické analýze a dobývání znalostí z dat. V posledních letech jsem se zaměřil na zpracování volných textů a podílím se na vývoji textminingového software.
Cloud & Middleware Evangelist / DevOps Architect / Sailor
Lukáš se už skoro 20 let plaví po vodách výroby podnikového software a v Elosu slouží v pozici evangelisty Cloud & Middleware technologií a DevOps hnutí. Na palubě především trimuje přední plachtu, aby mohla naše kocábka rychle zamířit za správným řešením. Je také potápeč a rád se noří do hlubin problémů našich pasažérů, pomáhá konzultovat možnosti a způsoby zavedení moderních technologií v jejich softwarových projektech. Mimo konzultování, zavádění, kázání a plachtění je také instruktorem Red Hat produktů.
Šéf týmu pro rozvoj partnerského ekosystému
Dalibor Kačmář vystudoval obor automatizační technika a řízení na Technické univerzitě v Ostravě. Zde a na Northwest Missouri State University pak získal ve stejném oboru doktorát. 12 let působil na řadě vysokých škol v České republice, USA a Finsku, kde se odborně věnoval informačním technologiím. Se společnostní Microsoft odborně spolupracoval od roku 1998 a později působil na různých technologických a manažerských pozicích. Věnoval se vývoji software, vedl cloudovou divizi v čase, kdy cloud začal dobývat byznys a dnes se oborně zabývá oblastní umělé inteligence. Jako manažer v současné době vede tým, jehož cílem je budovat v České republice a na Slovensku moderní partnerský ekosystém.
Ředitel
Ústav informatiky Akademie věd ČR
Prof. Ing. Emil Pelikán, CSc. je vědeckým pracovníkem Ústavu informatiky AV ČR. Je autorem anebo spoluautorem více než 150 odborných a vědeckých prací z oblasti analýzy časových řad, umělých neuronových sítí a predikčních metod, které vyšly v našich i zahraničních časopisech anebo byly publikovány ve sbornících významných mezinárodních konferencí. Podílel se na vedení odborných týmů zabývajících se interdisciplinární problematikou modelování chování složitých systémů s dopady v řadě aplikačních oblastí. Od roku 2017 zastává funkci ředitele Ústavu informatiky AV ČR. Přednáší také na Fakultě dopravní ČVUT v Praze.
Partner
Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.
Zástupce ředitele Sekce hospodářské politiky & manažer pro digitální ekonomiku
Ondřej Ferdus je expertem Svazu průmyslu a dopravy ČR na oblast digitální ekonomiky. Tomuto tématu se věnoval již při svém působení v Úřadu vlády ČR, kde před svým odchodem do Svazu průmyslu, vedl oddělení koordinace digitální agendy přímo podřízené tehdejšímu koordinátorovi digitální agendy ČR. Ondřej Ferdus se věnuje všem aspektům digitální agendy a to jak na národní, tak na evropské a mezinárodní úrovni. Je také členem řady vládních výborů a pracovních skupin, které se touto tematikou zabývají.